Basen zmieni się w Centrum Aktywności

2014-08-19

To już pewne basen przy ulicy Hubala-Dobrzańskiego zostanie poddany kompleksowej modernizacji.

Źródło: MOSiR w Sosnowcu

Remont obiektu zostanie zrealizowany dzięki nisko oprocentowanej pożyczce z programu Jessica.

Mam bardzo dużo pozytwnych informacji dla mieszkańców i przekazuje je na bieżąco. Otrzymaliśmy już projekt budowlany wykonawczy i czekamy na pozwolenie na budowę. Równie istotną informacją jest to, że rusza przetarg na wykonawstwo tego projektu. 

- mówi Rafał Łydek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sosnowcu.

Basen w Klimontowie przeszedł większy remont w 2012 roku. Prace obejmowały wówczas budowę nowoczesnej niecki, nowego pomieszczenia dla siłowni oraz pomieszczeń towarzyszących saunie. Na modernizację basenu MOSiR wydał wówczas 1,3 mln zł. Dwa lata temu nie udało się jednak przeprowadzić odnowy piętra, które miało być przeznaczone na działalność kulturalną i sportową, zabrakło również funduszy na elewację budynku.
Szansą na realizacje tego czego  w 2012 roku nie udało się zrobić jest projekt ”Przekształcenia pomieszczeń po cechowni w centrum aktywności w dziedzinie kultury, sportu i rekreacji” który Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sosnowcu realizuje w latach 2014-2015.

Basen, który już funkcjonuje cieszy się dużym zainteresowaniem, można powiedzieć, że bije on rekordy popularności dlatego jeszcze w pewnych aspektach go zmodernizujemy. Co ważne stworzymy również na pietrze nowoczesne Centrum Aktywności, gdzie będzie funkcjonował aspekt rekreacji, sportu i kultury.

-wyjaśnia Rafał Łydek.

Zgodę na zaciągnięcie pożyczki w ramach programu Jessica radni Sosnowca wydali już w lutym tego roku, wtedy też zapadła decyzja o przekazaniu w tym roku na prace związane z modernizacją pływalni 200 tys. zł. Pieniądze były potrzebne na przygotowanie wymaganej dokumentacji, w tym projektu. Dziś znamy już termin zakończenia modernizacji pływali w Klimontowie.

Zapisy umowy wyraźnie stanowią, że zakres zadania jest określony i termin również jest określony. Docelowo w ramach programu Jessica realizacja zadania musi zakończyć się do końca czerwca przyszłego roku, więc tempo jest dość wysokie. Wszystko idzie obecnie zgodnie z planem.

- komentuje Rafał Łydek.

W związku z dużym oblężeniem pływalni planowana jest również budowa parkingu, który będzie znajdował się w najbliższym otoczeniu obiektu.

Dodatkowo poza programem i umową w ramach inicjatywy Jessica będziemy budować parking nieopodal obiektu przy ul. Gackiej, wykorzystując ku temu pewne elementy stadionu w Klimontowie. Parking ma mieć 60 miejsc postojowych.

-dodaje dyrektor MOSiR-u.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planami to za około 10 miesięcy Centrum Aktywności zostanie oddane do użytku. Według planów obiekt ten ma być bardzo nowoczesny, wszystko po to by jak najlepiej spełnić oczekiwania mieszkańców.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress