Bezpieczna droga do szkoły

2014-08-28

Pełen książek tornister, piórnik i zeszyty taki zestaw to dla każdego ucznia podstawa. Jednak zanim rozpoczną się lekcje do szkoły trzeba dojść lub dojechać i tu podstawą jest nie wyposażenie plecaka, a bezpieczeństwo.

Wspólnie z Komendą Powiatową Policji w Będzinie rozpoczynamy akcję „Bezpieczna droga do szkoły”. Za chwilę pierwszy września, wszystkie nasze dzieci pójdą do szkoły i musimy pomyśleć o tym by mogły bezpiecznie zajść do szkoły i później wrócić do domu.

- mówi starosta będziński, Krzysztof Malczewski.

Zapewnienie dzieciom i młodzieży bezpieczeństwa w tym szczególnym okresie jakim jest rok szkolny to jedno z zadań dla rodziców, opiekunów, policji a także organizacji i instytucji mających na celu dobro i bezpieczeństwo dziecka.

W tych miejscach, w których będzie największe natężenie ruchu oraz  stwierdzamy, że jest największe zagrożenie dla najmłodszych uczestników ruchu drogowego są wzmożone patrole policjantów. Jeśli chodzi o drugi etap naszych działań to są to spotkania z młodzieżą oraz dziećmi, szczególnie pierwszoklasistami.

- komentuje podinsp. Monika Francikowska, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Będzinie.

Na szczęście jak mówią policjanci świadomość o niebezpieczeństwach jakie czekają na nas na drogach rośnie, podobnie jak wiedza uczestników ruchu drogowego.

Ja myślę, że z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że świadomość jest coraz większa. Spory w tym udział jest właśnie ze strony Pań przedszkolanek i pań nauczycielek, które bardzo dobrze edukują w tym zakresie dzieci.

- mówi asp. Paweł Łotocki, oficer prasowy KPP w Będzinie.

Pierwszy w tym roku szkolnym dzwonek rozbrzmi już po najbliższym weekendzie, w związku z tym wspólnie z przedszkolakami i starostą będzińskim oraz policjantami życzymy  BEZPIECZNEJ DROGI DO SZKOŁY.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress