Ceny wody w Będzinie bez zmian.

2014-08-28

Ceny za zaopatrzenie mieszkańców Będzina w wodę pozostaną bez zmian. Uchwałę w tej sprawie radni podjęli podczas sesji nadzwyczajnej.

Gdy wprowadzaliśmy tą taryfę zapowiadaliśmy, że ta stawka będzie obowiązywała dłużej i dzięki temu, że zaplanowaliśmy dobrze politykę, która tyczy się samego rynku wody udało nam się ograniczyć straty wody praktycznie o 100%.

- mówi Łukasz Komoniewski, prezydent Będzina.

Uchwała została podjęta jednogłośnie, radni byli pewni co do tego, że cena za wodę i odprowadzanie ścieków nie może ulec zmianie.

Radni zadecydowali by cenę wody pozostawić na tym poziomie, który jest i to z pewnością może cieszyć mieszkańców, którzy raczej słyszą o ciągłych podwyżkach.

- komentuje Marcin Lazar, radny miasta.

We wcześniejszym okresie cena wody była na dosyć wysokim poziomie. Wyniki ekonomiczne pokazały, że nie trzeba jej podnosić i bardzo dobrze, cieszymy się z tego powodu.

- dodaje radny Tomasz Wacławczyk.

Stawki na obecnym poziomie będą obowiązywać do października przyszłego roku. Ceny bez zmian mogą cieszyć. Jednak w kuluarach prowadzone były rozmowy co do jakości wody jaką otrzymują mieszkańcy. Na zlecenie radnego Marcina Lazara na osiedlu Zamkowym przeprowadzona została ankieta na temat problemów z jakimi zmagają się jego mieszkańcy. Z wyników sondażu wynika, że woda nie jest tam najlepsza.

Pytaliśmy w tej ankiecie mieszkańców osiedla o jego atuty ale również o mankamenty. Myślę, że jest to dla nas bardzo dobre wskazanie, ludzie potwierdzili to głosowaniem, że tym największym mankamentem na Zamkowym jest jakość wody.

- mówi Marcin Lazar.

W końcu to właśnie za tą jakość mieszkańcy płacą, a skoro płacą to mogą również wymagać.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress