Co robić w ostatni weekend wakacji?

2014-08-29

Przed nami ostatni weekend tegorocznych wakacji, w związku z tym przygotowaliśmy dla Was zbiór imprez jakie odbędą się 29-31 sierpnia w Zagłębiu Dąbrowskim.

W Dąbrowie Górniczej będzie jak zawsze bardzo sportowo, nie zabraknie jednak czegoś dla miłośników muzyki i kina.

Sobota:

 • 30 sierpnia w mieście zorganizowany zostanie bieg terenowy OFFROADRUN organizowanego na terenie Dąbrowy Górniczej a dokładnie na Pogorii IV”. Na uczestników biegu terenowego czekać będzie 10 kilometrowa trasa, bogata w naturalne przeszkody wykorzystujące ukształtowanie terenu.
 • Dla miłośników deski z żaglem czeka Amatorskie Zawody Windsurfingowe Pożegnanie lata. Zmagania windsurfingowców rozpoczną się o 9.00. przy Yacht Clubie na Pogorii III od strony Piekła.
 • Po drugiej stronie jeziora, czyli w pobliżu Centrum Sportu Letnich i Wodnych, po raz ostatni w czasie tegorocznych wakacji instruktorzy fitness klubu Salsa, zapraszają o 10.00. na spacer z kijkami. Natomiast godzinę później wszyscy lubiący ruch będą mieli okazję poćwiczyć fitness na plaży.
 • O 10.00. na Pogorii I, na terenie Rybaczówki rozpoczną się IX Mistrzostwa Polski Psów Ratowniczych i Pracujących w Wodzie.
 • O 11.00. czworonożni zawodnicy zaczną zmagania, które najprawdopodobniej zakończą się około 16.00. (w niedzielę o 11.00. pokazy lądowe na terenie CSIR swoje umiejętności zaprezentują służby ratownicze).
 • W sobotnie popołudnie gratka szykuje się dla mieszkańców Tucznawy. To właśnie tam o15.00. rozpocznie się piknik rodzinny „Dąbrowa mówi NIE uzależnieniom”. Nikt, kto przyjdzie na festyn na pewno nie będzie się nudził. Organizatorzy zapowiadają moc atrakcji, zarówno dla najmłodszych, jak i dla starszych.
 • A już od 14.00 na terenie świetlicy środowiskowej Stowarzyszenie Civitas zaplanowało Rodzinny Festiwal Tradycji i Folkloru, będący podsumowaniem wakacyjnego projektu dla dzieci z tzw. dzielnic zielonych pt. „Dąbrowski Kufer Skarbów”.
 • Jak podaje Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej sobotę warto zakończyć w parku Hallera, gdzie o 21.00. rozpocznie się ostatni seans Letniego Kina Plenerowego.

Niedziela:

 • Niedziela upłynie w Dąbrowie Górniczej pod znakiem biegania. Na starcie niedzielnego treningu, o 9.00. obok Centrum Sportów Letnich i Wodnych, zameldują się ci, dla których bieganie stało się sposobem na życie. W tym samym miejscu o 14.00. klub Salsa zaprosi na maraton fitness. W czasie tego aktywnego popołudnia będzie można poćwiczyć jogę, wziąć udział w zajęciach zumba oraz potrenować jazdę na rowerach stacjonarnych.

W Sosnowcu również będzie sportowo i muzycznie. Mecze piłki nożnej kobiet, Sosnowiec Baskiet chelange, wspólne bieganie na 3 trasach specjalnych oraz zabawa w rytmach VIII Festiwalu Reggae, który odbędzie się w ostatnią sobotę sierpnia tj. 30.08.2014 r. w Parku im. Jacka Kuronia w Sosnowcu (dzielnica Kazimierz Górniczy). Gwiazdą wieczoru będzie Gentlemans Dub Club. Festiwal rozpocznie się o godz. 16.00

30 sierpnia 2014 r. (sobota)- Mecze piłki nożnej kobiet.

 • Ekstraklasy kobiet: KKS Czarni Sosnowiec – GKS Górnik Łęczna (godz. 11:00) – Kompleks Sportowy przy al. Mireckiego 31
 • III ligi kobiet: KKS Czarni II Sosnowiec – LKS Wilki Wilcza (godz. 15:00) – Kompleks Sportowy przy al. Mireckiego 31

31 sierpnia 2014 r. (niedziela)

 • II Bieg Sosnowiecki: Bieg Główny (5,5 km) godz. 10:00, Bieg Zdrowia (3 km) godz. 11:00, Bieg Dzieci (200, 400 m) godz. 11:30, Bieg Rodzinny (1,2 km) godz. 12.30 – Kąpielisko „Stawiki”, Kompleks Piłkarski przy ul. Kresowej.
 • Sosnowiec Basket Challenge: Turniej Koszykówki 3-osobowej (godz. 15:00) – Kompleks Piłkarski przy ul. Kresowej 1 (plac przy kasach Stadionu Ludowego)
 • Strefa Sportu: zajęcia sportowo-rekreacyjne dla dzieci i młodzieży: kajaki dla dzieci, rejsy jachtem żaglowym Omega, corssfit, aerobik, nordic walking, wakeboarding, wspinaczka, zjeżdżalnia, (godz. 12-17) – Kąpielisko „Stawiki” przy ul. Kresowej 1
 • II Turniej Piłki Nożnej 6-osobowej pod Patronatem Prezydenta Miasta Sosnowca (godz. 9:00) – Kompleks Piłkarski przy ul. Kresowej 1.

Będzin od sportu odszedł, postawił jednak zabawę i biesiadowanie.

 • W piątek 29 sierpnia odbędzie się trzecia już edycja dyskoteki pod gołym niebem. W tym roku młodzi będzinianie będą szaleć przy utworach: Deeci, Loxy M oraz Louise Sawyer. Gwiazdą wieczoru będzie Nicco – wokalista, autor tekstów i producent muzyczny spod znaku muzyki electro i pop. Całość imprezy uświetni widowiskowy pokaz laserów. Impreza startuje o 17.
 • Sobota to czas na zabawę w gronie rodziny. Na Dolnej Syberce zaplanowano atrakcje dla każdego niezależnie od wieku. Dzieci będą mogły bawić się wspólnie z cyrkiem Clown Circus Show „Ruperta i Rico”, dla ich rodziców wystąpi natomiast legenda polskiego disco polo – zespół Bayer Full. Start imprezy już o 16.
 • Niedziela to czas przeznaczony na kolejną Będzińską Biesiadę Smaków. Podczas koncertów mieszkańcy będą mogli wysłuchać niezapomnianych przebojów Izabeli Trojanowskiej, a także potańczyć w rytm hitów Biesiady Polskiej. Nie zabraknie licznych stoisk, kramów, konkursów i zabaw dla dzieci. Jak w poprzednich edycjach organizatorzy będą pobijać kolejny kulinarny rekord. Tym razem przygotowanych zostanie 5000 porcji fitki – tradycyjnej zagłębiowskiej zupy. Całą imprezę poprowadzi Zygmunt Chajzer. Start o 16:00.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress