Gabriel Gietzky nowym dyrektorem teatru

2014-08-29

Teatr Dzieci Zagłębia w Będzinie ma nowego dyrektora, jest nim zarekomendowany przez komisje konkursową Gabriel Gietzky.

Dla przypomnienia, komisja wyłoniła kandydata na stanowisko Dyrektora Teatru Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana 25 sierpnia. O stanowisko to ubiegało się 13 osób, w tym dotychczasowo urzędujący Dariusz Wiktorowicz.

Informację o tym, że prezydent Będzina przychylił się do decyzji komisji konkursowej pod przewodnictwem wiceprezydent Darii Paterek otrzymaliśmy dzisiaj tuż po godzinie 11.30.

29 sierpnia br. zakończył się konkurs na stanowisko Dyrektora Teatru Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie. Komisja konkursowa, składająca się z przedstawiciela Prezydenta Miasta Będzina, przedstawiciela Rady Miejskiej Będzina, przedstawiciela Zarządu Powiatu Będzińskiego, przedstawicieli Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, przedstawiciela Związku Zawodowego Pracowników Teatrów Teatralna Organizacja Związkowa Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie, przedstawiciela Zakładowej Organizacji Związkowej NSZZ „Solidarność” Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie, przedstawiciela Polskiego Ośrodka Lalkarskiego Międzynarodowej Unii Lalkarzy POLUNIMA, przedstawiciela ZASP- Stowarzyszenia Polskich Artystów Teatru, Filmu, Radia i Telewizji, zaproponowała na stanowisko Dyrektora Pana Gabriela Gietzky. Kandydatura ta została w dniu dzisiejszym została zaakceptowana i nowym Dyrektorem Teatru Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie został Pan Gabriel Gietzky.

Pan Gabriel Gietzky to absolwent PWST we Wrocławiu ( Wydział Lalkarski) i Akademii Teatralnej w Warszawie ( Wydział Reżyserii Dramatu). Zrealizował jako reżyser m.in. „Dziady” wg A. Mickiewicza w Teatrze Miejskim w Gdyni, „Przytuleni” J. Gardella we Wrocławskim Teatrze Współczesnym czy „Koriolan” – W. Shakespeare’a w Teatrze Powszechnym w Warszawie. To również laureat : EURODRAMY, XII Międzynarodowego Festiwalu Szekspirowskiego i XI Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Reżyserskiej „INTERPRETACJE”.

- pisze do nas w mailu Rafał Adamczyk, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Będzinie.

Jak udało nam się ustalić nowy dyrektor Teatru Dzieci Zagłębia do Będzina ma przyjechać już w przyszłym tygodniu. Wtedy też będziemy chcieli z nim porozmawiać.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress