Jak będą wyglądać karty do głosowania?

2014-08-19

Biały, żółty i niebieski, takie kolory będą miały karty do głosowania w listopadowych wyborach samorządowych. Państwa Komisja Wyborcza ustaliła wzory kart. Jesteście ciekawi jak będą wyglądać?

Źródło: Państwowa Komisja Wyborcza

W opublikowanej uchwale PKW informuje zarówno o kolorze kart jak i nakładkach na karty do głosowania sporządzonych w alfabecie Braille’a.

Karta do głosowania w wyborach do rad gmin w gminach niebędących miastami na prawach powiatu będzie drukowana na białym papierze offsetowym, jednakowym rodzajem i wielkością czcionki dla wszystkich list kandydatów w danym okręgu wyborczym i nazwisk kandydatów. Będzie ona  formatu A4 i zadrukowana jednostronnie.

Karta w wyborach do rad miast na prawach powiatu — wydrukowana będzie na białym papierze, w prawym górnym rogu ma mieć wycięty otwór o średnicy 8 mm.

Do rad powiatów — będzie żółtego koloru, w prawym górnym rogu ma mieć wycięte dwa umiejscowione w pionie otwory o średnicy 8 mm.

Do sejmików — będzie wydrukowana na papierze w niebieskim kolorze, w prawym górnym rogu ma mieć wycięte trzy umiejscowione w pionie otwory o średnicy 8 mm.

Dodatkowo w uchwale znajdziemy takie informacje jak: zasady tytułowania kart, umieszczania list i nazwisk kandydatów. Pełne brzmienie dokumentu dostępne jest tutaj.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress