Niezależni Będzin

2014-08-21

Nowa jakość kreowania wizerunku samorządu, chęć pracy na rzecz swoich wyborców i w konsekwencji całego miasta — to główne cele Niezależnych Będzin.

Niezależni Będzin to nowa grupa działająca w mieście, której komitet wyborczy powstał 4 tygodnie temu.

Zebrała się grupa osób, która myśli pozytywnie o Będzinie, która myśli o tym aby nadal zmieniać miasto, jednak nie potrzebuje do tego szyldów partyjnych. Dodatkowo z pomocą przyszła nam ordynacja wyborcza. Będzin będzie przeżywać tegoroczne wybory oparte o okręgi jednomandatowe.

- mówi Adam Szydłowski, Niezależni Będzin.

Jak sami mówią powstali po to by stać się alternatywą i stworzyć samorząd wolny od polityki i partyjnych układów.

Mamy być taką przeciwwagą do partii politycznych, które nie znają ducha miasta. Składamy się z mieszkańców tego miasta i wiemy co najbardziej boli to miasto.

- komentuje Artur Wójcicki, pełnomocnik wyborczy Niezależnych Będzin.

Drużynę Niezależnych Będzin tworzą 23 osoby, z czego 22 nie były dotychczas związane z żadną działalnością partyjną.

Chcemy trafić do mieszkańców jako niezależni, a nie jako polityczni. Chcemy współpracować z mieszkańcami Będzina, chcemy żeby mieszkańcy mogli do nas przyjść z każdą jedną sprawą.

- mówi Maciej Bieniecki, Niezależni Będzin.

Będzińscy Niezależni mają świadomość tego co należy zrobić w mieście i powiecie, jednak podkreślają, że każda zmiana jest zależna od wielu czynników.

Zmiany uwarunkowane są zawsze od finansów więc wszystkiego zmienić się nie da, ale na pewno trzeba zacząć od podstaw czyli gospodarki, nie braniu kredytów na zabawę a na ściąganie tutaj inwestorów.

- mówi Dariusz Bosak, Niezależni Będzin.

Polityka to miejsce dla osób o silnym charakterze, które nie boją się walczyć o swoje racje, ale znają również znaczenie kompromisu.

Jestem świadom tego co może się dziać, co będzie się działo, aczkolwiek myślę, że nasze stanowisko jest otwarte w tych sprawach. Będziemy przepychać swoje postulaty jak najbardziej się da i jak się będzie działo, tak się będzie działo jednak myślę, że podołamy temu.

- komentuje Artur Wójcicki.

Bo nie chodzi o to by ze sobą walczyć, ale wspólnie działać na rzecz mieszkańców.

To nie jest budowanie szwadronów ludzi, wojskowych, żołnierzy do walki tutaj w mieście tylko jest to grupa, która chce współpracować, która oczywiście ma swoje pomysły i nie można ich pozbawić tych pomysłów, chcemy rozmawiać o tych pomysłach.

- mówi Adam Szydłowski.

Przed Niezależnymi Będzin duży sprawdzian, będą nim wybory samorządowe. O tym czy mieszkańcy miasta i powiatu postawią na nową siłę okaże się już w listopadzie.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress