Pendolino przez Sosnowiec

2014-08-18

Zgodnie z zapewnieniem wicepremier Elżbiety Bieńkowskiej jeszcze w grudniu tego roku na polskie tory powinien wyjechać Pendolino.

Pociąg po raz pierwszy na trasę jechać ma wyjechać 14 grudnia. Jak mówi zarząd PKP w chwili obecnej trwają rozmowy biznesowe pomiędzy producentem polskiego Pendolino, a właścicielem PKP Intercity.

Branżowy portal internetowy Rynek Kolejowy zdobył nieoficjalny rozkład jazdy nowoczesnych pociągów. Z zawartych w nim informacji wynika, że na trasie z Katowic do Warszawy będzie kursować 5 par pociągów, dwa z nich mają docierać aż do Gdyni.

Z Katowic pociąg ma odjeżdżać o: 6.48 (do Gdyni), 8.50 (do Warszawy), 11.48 (do Warszawy, kursuje od poniedziałku do piątku), 14.48 (do Gdyni), 19.48 (do Warszawy, nie kursuje w soboty).

W kierunku Sosnowca i Katowic: 7.50 (z Warszawy Wsch.), 10.50 (kursuje z Gdyni), 15.50 (z Warszawy), 17.50 (z Warszawy) i 19.50 (z Gdyni).

Portal Rynek Kolejowy podaje, że czas podróży z Warszawy Centralnej do Katowic będzie wynosił 2 godz. 28 min, w przeciwnym kierunku czas ten wyniesie 2 godz. 25-27 min. Wszystkie pociągi zatrzymają się na stacjach Warszawa Zachodnia, Włoszczowa Północ i Sosnowiec Główny. W chwili obecnej godziny przyjazdów i odjazdów z Sosnowca nie są znane. Ponadto z rozkładu wynika, że podróż z Katowic do Gdyni ma potrwać 6 godz. i 11 minut.

Ile czasu teraz muszą spędzić podróżujący na tych trasach? Wybierając się z Katowic do Warszawy na przejazd pociągiem PKP Intercity musimy poświęcić średnio od 3 godzin i 30 minut do 3 godzin i 45 minut, zatem przesiadając się do Pendolino podróżujący zaoszczędzą ponad godzinę. Dziś jadąc z Katowic do Gdyni musimy przygotować się na podróż, która trwa od 8 do 10 godzin, w przypadku tego połączenia czas zostanie skrócony więc średnio od 2 do 4 godzin.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress