Poseł ufunduje stypendia

2014-08-29

W czwartek 28 sierpnia rozpoczęła się kolejna edycja programu „Stypendium Poselskie”. Przyjmowane są już pierwsze wnioski.

Fundatorem programu stypendialnego jest Poseł na Sejm RP Jerzy Borkowski. To już druga edycja tego przedsięwzięcia.

Postanowiłem po raz kolejny ufundować z własnych środków finansowych stypendia dla pięciu najzdolniejszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych w naszym regionie. To już druga edycja mojego programu stypendialnego, w ubiegłym roku ufundowałem wyprawki szkolne dla najbardziej potrzebujących dzieci, jednak w tym roku postanowiłem powrócić do programu stypendialnego.

- mówi Jerzy Borkowski, poseł na sejm RP, fundator stypendium na rok szkolny 2014/2015.

Co ważne wysoka średnia ocen nie jest tu najważniejsza. Kapituła przyznająca stypendia bierze również pod uwagę inne czynniki.

Jak pokazują laureaci poprzedniej edycji, nie trzeba mieć wysokiej średniej ocen, ponieważ przez kapitułę przyznającą stypendium brane są pod uwagę pasje i inne zdolności. Zachęcam wszystkich zainteresowanych do składania wniosków.

- dodaje Jerzy Borkowski.

Program „Stypendium Poselskie” ma na celu wsparcie najzdolniejszych uczniów naszego regionu uczęszczających do szkół ponad gimnazjalnych oraz umożliwienie im rozwoju edukacyjnego oraz kształtowania zainteresowań pozalekcyjnych.

Regulamin stypendium oraz wniosek dostępne są tutaj.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress