Sosnowiec po godzinach

2014-08-20

Gdzie warto spędzić wolny czas w Sosnowcu? Po tym jak w zeszłotygodniowy w internecie pojawiły się informacje mówiące o tym, że w mieście nie ma ciekawych lokali postanowiliśmy sprawdzić jak jest w rzeczywistości.

Jeżeli chodzi o bary i restauracje to jest kilka fajnych miejsc. Ja mieszkam na Pogoni i mam tam jeden ulubiony klubik koło Żylety.

- mówi mieszkaniec Sosnowca.

Można iść na dyskotekę do Farmaconu czy Manufaktury, a jeśli o bary chodzi to tu w centrum jest Co Nieco.

wymienia mieszkanka Sosnowca.

Trudno zgodzić się również z opinią, że sosnowiec na tle innych miast zagłębia dąbrowskiego wypada blado.

Wydaje mi się, że jest w miarę przyzwoicie w porównaniu do innych miast. Nie jestem za często w Dąbrowie ani w Będzinie jednak jeśli chodzi o to, żeby gdzieś wyjść to więcej jest miejsc w Sosnowcu.

- mówi mieszkaniec Sosnowca.

Głosów mówiących o tym, że w Sosnowcu jest kilka na prawdę ciekawych miejsc jest więcej. Czy ktoś robi tu zatem miastu czarny PR?

Najlepiej to podsumować słynnym przysłowiem „Cudze chwalicie, swego nie znacie”. Tutaj wychodząc bardziej na przeciw tej drugiej części „swego nie znacie” prowadzimy szeroką akcję marketingową.

- komentuje Michał Mercik, naczelnik Wydziału Polityki Gospodarczej UM w Sosnowcu.

Wspominana akcja marketingowa związana jest z przewodnikiem „Sosnowiec po godzinach”, który pod koniec września trafi do rąk mieszkańców i przyjezdnych.

Będzie to wskazówka zarówno dla mieszkańców jak i przyjezdnych o tym gdzie można spędzić wolny czas w Sosnowcu. Będzie on zawierał informację o większości restauracji, kawiarni, ale również o miejscach gdzie można uprawiać sport.

- dodaje Michał Mercik.

Pomysł stworzenia przewodnika, w którym zebrane zostaną informacje o działających w mieście lokalach pozytywnie oceniają mieszkańcy Sosnowca.

Jestem za i podpisuje się pod tym imieniem i nazwiskiem, bo mam kilka knajpek ulubionych, ale jakbym miał się wybrać się na centrum Sosnowca czy na Niwkę lub inne okolice to byłoby ciężko.

- mówi mieszkaniec Sosnowca.

Podobnie do inicjatywy urzędników podchodzą właściciele sosnowieckich knajpek i kawiarni.

Uważam, że jest to bardzo dobry pomysł, dzięki temu mieszkańcy Sosnowca będą wiedzieć co się dzieje w ich mieście.

- mówi Karolina Tomas, pracująca w jednym z lokali w centrum Sosnowca.

Myślę, że to dobry pomysł jeśli chodzi o promocję. Klienci, którzy nie znają nas mogą dowiedzieć się o fajnych herbatach oraz pysznych i smacznych deserach, które wykonujemy tu sami.

- komentuje Arleta Skubisz, właścicielka herbaciarni w Sosnowcu.

Jak udało nam się ustalić w przewodniku „Sosnowiec po godzinach” znajdziemy informacje o ponad 100 punktach, które warto odwiedzić. Wersja papierowa zostanie rozwinięta również o wersję elektroniczną dostępną w internecie. Dodatkowo urzędnicy myślą o stworzeniu specjalnej aplikacji na smatrfony.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress