Dyskusje na ul. Jagiełły

2014-08-08

Problem z miejscami parkingowymi dotyczy wszystkich będzińskich ulic. Na ul. Wł. Jagiełły pomysł na przestrzeń i bezpieczeństwo to wprowadzenie ruchu jednokierunkowego.

Dyskusja o ul. Jagiełły w Będzinie jest i cieszyć się trzeba.Ale na razie tylko wśród mieszkańców.To ci wymieniają zdania na temat wprowadzenia ruchu jednokierunkowego i parkingów.

Jedni chcą wprowadzenia ruchu jednokierunkowego, sugerując poprawę bezpieczeństwa, inni nie wyobrażają sobie takiej sytuacji.

Około 20 razy dziennie  parkuję pod swoim blokiem, nie mam zamiaru objeżdzać go dookoła, ile spalę ropy.

- mówi mieszkanka bloku przy ul. Wł. Jagiełły.

Mieszkańcy byli dwukrotnie proszeni o konsultacje w miesiącu kwietniu i sierpniu, teraz mają możliwość wypowiedzi na łamach Aktualności Będzińskich, tam znajdą wszystkie potrzebne namiary, poza tym to oni są najważniejszymi decydentem w tej sprawie.

- informuje Rafał Adamczyk, recznik prasowy UM w Będzinie.

Wyjściem z sytuacji dla ludzi mieszkających przy tej ul. są parkingi.

Kierowcy nawet nie zostawiają przejścia, nie mówimy o pieszych, ale o osobach starszych, matkach z wózkami.

- dodaje mieszkanka bloku przy ul. Jagiełły.

Jeżeli z mieszkańcami trudno się porozumieć, to czas pomyśleć o innych rozwiązaniach komunikowania się ze społecznością, bo jak na razie tylko kilka osób wypowiedziało się w ankiecie.

Dawniej sprawdzonym kanałem komunikacji między urzędem,a mieszkańcami była współpraca z radnymi, która niestety ostatnimi czasy jest znacznie zaburzona.

- podkreśla Marcin Lazar, radny Będzina.

Sytuację będziemy jeszcze śledzić, miejmy nadzieję, że konsultacje społeczne nie okażą się mrzonką, a będzie to światełko w tunelu dla mieszkańców ulicy.

 

 

 

 

 

 

Autor: Magdalena Tworek – Hołda

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress