Czy amfiteatr zostanie wyburzony?

2014-09-29

Przed wakacjami w Ząbkowicach odbył się warsztat konsultacyjny, dotyczący zagospodarowania terenu wokół amfiteatru. Teraz przyszedł czas na podsumowanie tych prac i przedstawienie jej efektów. Dzisiaj (29 września) odbędzie się oficjalna prezentacja koncepcji.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.15 w Domu Kultury „Ząbkowice”, przy ul. Chemicznej 2. W jego trakcie zostaną przedstawione dwie koncepcje przygotowane przez architekta Andrzeja Glazera, które zostały opracowane według wskazań i propozycji mieszkańców. Jedna z nich zakłada wyburzenie amfiteatru i nowe zaaranżowanie terenu. W drugiej ujęto jego pozostawienie i zagospodarowanie otoczenia.

Prace prowadzone są ramach projektu „Rewitalizacja Amfiteatru Ząbkowickiego”, który został wybrany w I edycji Dąbrowskiego Budżetu Partycypacyjnego.

Architektoniczne koncepcje powstały na bazie pomysłów mieszkańców zaproponowanych podczas warsztatów. W czasie spotkania będzie można o nich podyskutować. Tak wyłoniona zostanie ostateczna wersja, w oparciu o którą przygotowana zostanie dokumentacja techniczna.

Materiał wideo z konsultacji, które odbyły się w Ząbkowicach możecie obejrzeć tutaj.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress