Dziś wiec, jutro Marsz Głodnych

2014-09-16

Walka o kopalnię Kazimierz-Juliusz wciąż trwa. Górnic nie zamierzają się poddać i wciąż wlaczą o swoje miejsce pracy i życiową stabilizację.

Źródło: WZZ „Sierpień 80″

Sytuacja związana z przyszłością ostatniej zagłębiowskiej kopalni jest wciąż niepewna i nerwowa. Już dziś( 16 września) odbędzie się kolejny wiec organizowany przez Komitet Obrony Kopalni i Wolny Związek Zawodowy “Sierpień 80″. To na nim mają zostać przedstawione zostać szczegóły dotyczące Marszu Głodnych, który odbędzie się w środę. Marsz ma wyruszyć spod kopalni aż pod siedzibę Katowickiego Holdingu Węglowego w Katowicach.

Wielką prośbę o wsparcie i uczestnictwo w tym wiecu kieruję do wszystkich obecnych i byłych pracowników kopalni, ich rodzin, mieszkańców Sosnowca oraz do wszystkich tych, którym zależy by nasza kopalnia dalej fedrowała. Proszę o obecność sympatyków górnictwa, a także braci górniczej z innych kopalń. Dziś chcą zlikwidować naszą kopalnię – jutro takie głupie decyzję mogą objąć waszą. Błagam, przyjdźcie zaprotestować solidarnie z nami!

- apeluje Krzysztof Dąda z Komitetu Obrony Kopalni.

Na poprzednim, zeszłotygodniowym proteście podjęto pewne decyzje.

Naszym celem jest obrona kopalni. Skoro jest tam węgla na dobre 2 lata fedrunku, to my nie widzimy żadnego powodu, by ją zamykać. Ponadto, chcemy uregulowania kwestii dotyczących naszych mieszkań zakładowych, które są zadłużone i które w każdym momencie może zająć komornik. Chcemy tych mieszkań na własność.

- mówi Paweł Widyna, przewodniczący WZZ „Sierpień 80″ w KWK „Kazimierz-Juliusz”.

To nie kopalnia będzie zamknięta, ale ci, którzy doprowadzili do jej strat finansowych. To nie górnicy będą siedzieć na bezrobociu, ale w celach siedzieć będą ci, którzy przyzwolili na „cudowne wyparowanie” pieniędzy.

- zastrzega szef „Sierpnia 80″ w KHW, Szczepan Kasiński.

Na relacje filmową zapraszamy już jutro.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress