Fabryka narkotyków w Sosnowcu

2014-09-04

Małopolskie Centralne Biuro Śledcze zlikwidowało fabrykę narkotyków w Sosnowcu. Produkcją narkotyków zajmował się gang handlarzy działający w Europie i Chinach.

W wytwórni narkotyków działającej w pomieszczeniach piwnicznych można było wyprodukować nawet do 10 ton amfetaminy.

W tej sprawie zatrzymano już 12 osób, w tym szefa narkotykowego gangu. Według ustaleń śledczych członkowie rozbitej grupy przestępczej poza produkcją narkotyków zajmowali się również ich przemytem oraz handlem.

Fabryka składała się z dwóch profesjonalnych linii produkcyjnych. Policjanci oprócz sprzętu służącego do produkcji amfetaminy zabezpieczyli również ponad pół tony APAAN, z której wytwarzany jest narkotyk, 25 litrów gotowego już płynnego produktu amfetaminy, kilogram czystej amfetaminy i 6,5 kg marihuany.

-komentuje małopolska policja.

Gang najprawdopodobniej wprowadził do obiegu narkotyki o łącznej wartości 1.3 mln złotych. Szefem całej grupy był 28-latek. Teraz odpowie on za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą. Zatrzymani usłyszeli w sumie 25 zarzutów; w tym m.in. dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, przemytu i wprowadzania do obiegu narkotyków.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress