I Sławkowskie Turystyczne Śpiewanie

2014-09-23

W tym roku w Sławkowie po raz pierwszy rozbrzmiały turystyczne melodie. Tuż po zakończeniu Sławkowskich Marszy na Orientacje rozpoczęło się wielkie turystyczne śpiewanie.

Scena jest pięknie przygotowana, miejsca dla widowni również. Widzimy już, że sporo jest ludzi, są rodziny z dziećmi.

-mówi Grażyna Proszczek, dyrektor Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Sławkowie.

Symbolem festiwalu stała się przygotowywana specjalnie na tę okazję urocza maskotka.

Stwierdziliśmy, że będziemy ten festiwal promować razem z uroczą maskotką. Myślę, że zagości ona u nas na dłużej.

- komentuje Rafał Adamczyk, wicestarosta będziński.

Ten rodzaj muzyki idealnie wpasował się w klimat sławkowskiego Szkolnego Schroniska młodzieżowego, dzięki czemu festiwal spotkał, się z wyjątkowo ciepłym przyjęciem.
Potrzebę organizacji tego typu wydarzenia w naszym regionie zauważył Marcin Adamczyk, muzyk w którego repertuarze piosenka turystyczna zajmuje bardzo ważne miejsce.

Bardzo fajnie, że ktoś pomyślał o organizacji festiwalu w tym miejscu, bo tu jest takie miejsce gdzie brakuje czegoś takiego.

- mówi Marcin Adamczyk, muzyk.

Utwory, które wpisują się w kanon piosenki turystycznej zna niemal każdy z nas. Dla Kuby Blokesza, jednego z gwiazd sławkowskiego festiwalu ten rodzaj muzyki jest tym w czym czuje się najlepiej.

Piosenka literacka, poezja śpiewana, dodatkowo od jakiegoś czasu postanowiłem też, że audytorium piosenki turystycznej tez jest odpowiednie do tego typu śpiewania. To jest to w czym czuje się dobrze.

- komentuje Kuba Blokesz, muzyk.

W końcu takie utwory to temat wdzięczny i rozległy, który niemal od zawsze towarzyszy osobom kochającym wędrówki. Może od teraz będzie on również nieodzownym elementem szeroko promowanej w Sławkowie aktywnej turystyki.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress