Korekty w rozkładach jazdy

2014-09-01

KZKGOP, PKP oraz Koleje Śląskie wprowadzają korekty rozkładów jazdy. Zmiany obowiązywać będą od 1 września.

PKP wprowadziło korektę na trasie z Katowic do Kielc i Sędziszowa, teraz będą na niej obowiązywać objazdy. Wiąże się to z trwającą naprawą torowiska na szlaku Sosnowiec Dańdówka – Sosnowiec Kazimierz – Dąbrowa Górnicza Strzemieszyce.

Naprawa torowiska trwa od 18 sierpnia. Do tej pory pasażerowie jadący z Katowic w kierunku Kielc na Dańdówce musieli się przesiadać do autobusów, by w Strzemieszycach znów dalej jechać pociągiem.

Wraz z korektą rozkładu jady, przesiadka nie będzie już konieczna, bo pociągi pojadą objazdem szlakiem towarowym m.in. przez dzielnice Juliusz i Dorota (Ostrowy Górnicze). Po odjeździe ze stacji Sosnowiec Dańdówka pociągi po około 30 minutach zatrzymają się dopiero w Sławkowie [podobnie w drugą stronę]. Dla pasażerów chcących dotrzeć do pominiętych stacji i przystanków przewoźnik zorganizuje autobusową komunikacje zastępczą.

KZKGOP poddał korekcie rozkłady kilku swoich lini.

 • Linia nr 104: Kurs o 7.07 w dni robocze z przystanku „Psary Goląsza Biska” zostanie przesunięty na 7.12 w celu umożliwienia połączenia przesiadkowego z linii nr 107.
 • Linia nr 712: Kurs o 9.05 w dni robocze z przystanku „Zbrosławice Urząd Gminy” zostanie przesunięty na 8.55
 • Linia nr 813: Kurs z godzin 5.13, 5.43, 6.13 w dni robocze z przystanku „Sosnowiec Dworzec PKP” zostanie przesunięty na godziny 5.07, 5.37, 6.07 celem umożliwienia połączeń przesiadkowych w centrum Będzina.
 • Linia nr 818: Kurs o 7.27 w dni robocze z przystanku „Będzin Kościuszki” zostanie przesunięty na 7.35 w celu umożliwienia połączenia przesiadkowego z linii nr 104 i 107. Kurs o 8.07 w dni robocze z przystanku „Katowice Moniuszki” zostanie przesunięty na 8.12.
 • Linia nr 928: Kurs o 7.02 w dni robocze z przystanku „Sosnowiec Kazimierz Górniczy Kopalnia” zostanie przesunięty na 7.06, celem umożliwienia połączeń przesiadkowych z linii nr 34 i 622.
 • Na liniach nr: 14, 92, 132, 184, 198, 199 i 636 nastąpi korekta godzin odjazdów w rozkładach jazdy tych linii autobusowych:
 • Linia nr 159: Na wniosek gminy Pilchowice, w celu przejęcia zadań realizowanych dotychczas przez linię gminną oznaczoną jako P-59, uruchomiona zostaje linia autobusowa nr 159 w relacji: „Pilchowice Leboszowice Las” – „Pilchowice Gliwicka” – „Pilchowice Żernica Skrzyżowanie”
 • Linia nr 70: W związku z rozpoczęciem kolejnego etapu przebudowy ulic wraz z torowiskiem w ciągu ul. Obrońców Westerplatte w Katowicach-Szopienicach, zmienione zostają rozkłady następujących linii autobusowych:
  • linia nr 70 po obsłudze przystanku „Szopienice Kościół” skierowana zostanie ulicami: Bednorza, Obrońców Westerplatte, Morawa, Kantorówny, Zamenhofa, Przelotową Morawa wraz z obsługą dodatkowych przystanków znajdujących się na trasie przejazdu: „Szopienice Bednorza”, „Szopienice Kocura [nż]”, „Szopienice Szpital Geriatryczny”, „Szopienice Dwór” (tylko w kierunku Zawodzia);
  • linia nr 695 po obsłudze przystanku „Szopienice Kościół” skierowana zostanie ulicami: Bednorza, Obrońców Westerplatte, Morawa, Kantorówny, Zamenhofa, Przelotową Morawa wraz z obsługą dodatkowych przystanków znajdujących się na trasie przejazdu: „Szopienice Bednorza”, „Szopienice Kocura [nż]”, „Szopienice Szpital Geriatryczny”, „Szopienice Dwór” (tylko w kierunku do przystanku „Szopienice Osiedlowa”).

- podaje KZKGOP.

Nowy rozkład przygotowały również Koleje Śląskie, z tym wyjątkiem, że opublikowany niedawno rozkład będzie obowiązywał tylko do 11 października. Nowy rozkład dostępny tutaj.

Najważniejsze zmiany względem obecnie obowiązującego rozkładu jazdy to m.in.:

 • Przywrócenie kursowania pociągów w roku szkolnym, wyłączonych z ruchu w wakacyjnym rozkładzie jazdy na trasach Gliwice-Częstochowa, Tychy Lodowisko-Sosnowiec oraz Katowice – Zwardoń.
 • Odcinek Czechowice-Dziedzice — Bielsko-Biała (linia S5)

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress