Łapali pijanych kierowców

2014-09-29

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Sosnowcu przez ostatnią dobę włączyli się w wojewódzkie działania „Alkohol i Narkotyki”. W Sosnowcu, przy głównych ciągach komunikacyjnych stróże prawa wyeliminowali z dalszej drogi sześciu nietrzeźwych kierowców.

Źródło: KMP w Sosnowcu

Działania trwały od godziny 6.00 w niedzielę do godziny 6.00 dzisiejszego poranka. Za popełnione przestępstwo w ruchu drogowym grozi kara 2 lat więzienia.

Działania mundurowych przejawiały się w eliminowaniu z dalszej jazdy samochodem nieodpowiedzialnych, bezmyślnych kierowców znajdujących się za kierownicą pod wpływem alkoholu. W dalszym ciągu policyjne statystyki stanowczo wykazują, że nietrzeźwi kierujący i nadmierna prędkość to czynniki, które mają największy wpływ na liczbę tragicznych w skutkach wypadków na drodze.

Policjanci w Sosnowcu w trakcie działań skontrolowali łącznie 2247 kierowców. Punkty kontrolne ustawiane były przy głównych ciągach komunikacyjnych miasta. Stróże prawa zatrzymali w trakcie 24-godzinnych działań 6 nietrzeźwych kierowców. Trzech z nich popełniło przestępstwo w ruchu drogowym, a trzech znajdowało się w stanie po użyciu alkoholu.

Rekordzistą i mistrzem bezmyślności okazał się 43-letni mieszkaniec Sławkowa, który znajdując się pod wpływem alkoholu został dwukrotnie zatrzymany przez policyjny patrol w Sosnowcu. Pierwszy raz do kontroli drogowej około godziny 14.30 w rejonie ulicy 3-go Maja i wówczas wynik badania stanu trzeźwości kierowcy wskazał blisko 1,5 promila, a drugi raz około godziny 18.00 również w rejonie ulicy 3-ga Maja, kiedy stan trzeźwości kierującego fordem wynosił ponad 1 promil.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress