Nowy rok szkolny 2014/2015 zainaugurowany

2014-09-02

Starosta Krzysztof Malczewski zainaugurował rok szkolny 2014/2015 w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Czeladzi.

Kolejny „pierwszy dzwonek” to nowe wyzwania i doświadczenia, nie tylko dla młodzieży, ale również nauczycieli.

Po pierwsze zdania egzaminu zawodowego, owocnie napisanej matury, startowania w konkursach przedmiotowych, ale przede wszystkim odnalezienia w swoim życiu pasji i spełnienia oczekiwań naszych i rodziców.

- informuje Włodzimierz Jaros, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Czeladzi.

A te oczekiwania realizują nie tylko w szkole, ale także poza nią, mają do tego doskonale przygotowane zaplecze sportowe.

Obok szkoły dobrze wyposażony orlik, siłownia pod chmurką, ale także samo wnętrze powiatowych szkół w tym termomodernizacje budynków.

- dodaje Krzysztof Malczewski, starosta Powiatu Będzińskiego.

Czeladzki Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych dba również o współpracę z uczelniami wyższymi. Na uroczystym rozpoczęciu pojawili się przedstawiciele Uniwersytetu Jagielońskiego, Uniwersytetu Śląskiego, Wyższej Szkoły Turystyki i Ekologii z Suchej Beskidzkiej, Śląskiego Uniwersytetu Medycznego czy Politechniki Śląskiej. Dr Zbigniew Stanik nazywa to  inicjatywą szerszej współpracy powiatu z wyższymi uczelniami.

Ten kontakt powiatu z wyższymi uczelniami jest potrzebny, wzajemne przekazujemy sobie doświadczenie, istotną rzeczą jest to, że powiat dba o dalsze losy swoich uczniów.

dr inż. Zbigniew Stanik, Wydział Transportu Politechniki Śląskiej.

My natomiast wszystkim uczniom życzymy samych szóstek w dzienniku i owocnych szkolnych  przyjaźni.

Autor: Magdalena Tworek – Hołda

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress