Policjant stracił nogę na służbie, echa tego wypadku wciąż nie milkną

2014-09-24

Policjant na służbie stracił nogę. 32-letni funkcjonariusz dąbrowskiego Wydziału Ruchu Drogowego został potrącony przez kierowcę tira.

Do tego tragicznego zdarzenia doszło podczas kontroli samochodów na ul. Armii Krajowej w dzielnicy Ząbkowice. Policjant kontrolował w poniedziałek około godz. 7.30 kierowcę osobówki, kiedy zezwolił mu na odjazd został potrącony przez kierowcę tira. W ciężkim stanie trafił do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. św. Barbary w Sosnowcu. Stracił nogę, ma także urazy czaszki.

Tragedia jaka spotkała dąbrowskiego funkcjonariusza stała się przyczynkiem dla policjantów do tego, by wyrazić wreszcie swoje niezadowolenie z tego, co dzieje się w dąbrowskim WRD.

Na skrzynkę mailową otrzymaliśmy informacje, że sytuacja jest bardzo napięta. Chodzi m.in. o warunki pracy i „nabijanie” statystyk. W mailu od czytelnika czytamy:

Przez obsceniczną walkę o nagrody roczne, walkę o utrzymanie fotela przez Komendanta Miejskiego i Naczelnika WRD o mały włos nie zginął w dniu 22.09.2014 r. 32 letni policjant Ruchu Drogowego – polecenie było jedno „nie ważne że pada deszcz, że jest ślisko – masz przywieźć pijaków”. Łukasz na ulicy Armii Krajowej został potrącony przez Tira, wpadł pod koła – wczoraj amputowano mu nogę. Policjanci chcą zlinczować przełożonych.”

- treść maila do redakcji

Dąbrowska komenda nie potwierdza doniesień o skargach policjantów, do komendanta nie trafiły bowiem, żadne pisma i skargi. Informuje jednak, że dołoży wszelkich starań by wyjaśnić przyczyny wypadku. Potrącony policjant został otoczony opieką, zapewniono mu również pomoc psychologiczną.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress