Polityczny weekend w Zagłębiu

2014-09-01

W piątek Platforma Obywatelska zainaugurowała kampanię wyborczą w Sosnowcu. Natomiast w sobotę na lokalnej lewicy doszło do nieoczekiwanego transferu, lub jak kto woli powrotu.

Arkadiusz Chęciński, członek zarządu województwa śląskiego wspólnie z radnymi i kandydatami na to stanowisko przez cały piątek prezentowali swoje dokonania i opowiadali o planach na najbliższe cztery lata. Jak mówił Chęciński podczas spotkania z wyborcami sosnowiecka platforma zamierza stawić czoła problemom z jakimi boryka się miasto oraz podjąć działania mające na celu zintensyfikowanie gospodarcze oraz naukowe Sosnowca.

Dużo więcej zamieszania w lokalnej polityce wywołała decyzja jaką w sobotę podjął Witold Klepacz, sosnowiecki poseł zdecydował się na odejście z Twojego Ruchu i powrót do opuszczonego w 2012 roku Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Oficjalnie decyzję o rezygnacji z członkostwa w Twoim Ruchu poseł Klepacz ma przesłać dzisiaj. Polityk deklaruje, że nie zamierza startować w wyborach samorządowych. W związku z tym politycznym transferem Twój Ruch traci kandydata do walki o stołek prezydenta Sosnowca. Partia Janusza Paliktota dość ostro komentuje odejście posła. W oświadczeniu jakie wraz z innymi redakcjami otrzymaliśmy drogą elektroniczną możemy przeczytać:

Po przegranych wyborach we władzach partii w SLD opuścił szeregi, jak widać te nawyki pozostały, bo opuszcza również nasz klub poselski po tym, jak przegrał wybory na przewodniczącego zarządu województwa, po tym jak nie uzyskał dobrego wyniku w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

-pisze w oświadczeniu Przewodniczący zarządu okręgu sosnowieckiego Twojego Ruchu Konrad Zych.

Witold Klepacz jest kolejnym posłem, który w ostatnich dniach odszedł z Twojego Ruchu. Podobną decyzję podjęli Maciej Banaszak, Krzysztof Kłosowski oraz Jan Cedzyński. Od teraz Twój Ruch liczyć będzie zaledwie 30 posłów.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress