Pracownicy dąbrowskiego szpitala chcą podwyżek

2014-09-10

Wspólna reprezentacja związków zawodowych z miejskiego Szpitala Specjalistycznego w Dąbrowie Górniczej spotka się z prezydentem miasta Zbigniewem Podrazą. Spotkanie ma rozpocząć się dziś (10 września) o godzinie 14.00.

Czego oczekują pracownicy szpitala? Przede wszystkim liczą na pomoc władz miasta w rozmowach z pracodawcą.

Liczymy na pomoc władz miasta, bo pracodawca o podwyżkach w ogóle nie chce z nami rozmawiać. Dlatego jeszcze w sierpniu zaapelowaliśmy o pilne spotkanie z prezydentem, bo przecież organem założycielskim szpitala jest Urząd Miasta, a dodatkowo Zbigniew Podraza jest dyrektorem naszej placówki oddelegowanym do działań samorządowych.

- informuje Elżbieta Żuchowicz, przewodnicząca zakładowej Solidarności.

Podwyżki, których domagają się związkowcy są uzasadniane dodatnim wynikiem finansowym jaki szpital uzyskał w ubiegłym roku.

Przed kilkoma laty nasz szpital był restrukturyzowany. Wtedy pracodawca obiecywał nam, że jak tylko wyjdziemy na prostą, to rozpoczną się rozmowy w sprawie podwyżek dla personelu. Gdy sytuacja placówki zdecydowanie się polepszyła, to dyrekcja zaczęła inwestować w nowe zadania szpitala. Teraz nie ma już mowy o żadnym wzroście płac. Ktoś chyba zapomniał, że najlepszą inwestycją są pracownicy.

- mówi Elżbieta Żuchowicz.

Przewodnicząca zakładowej Solidarności podkreśla, że ich pracodawca dokładnie przed rokiem zmniejszył środki dla personelu z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych. Cięcia negatywnie wpłynęły na stan domowych budżetów. Jak informuje Elżbieta Żuchowicz obecnie bardzo duża liczba pracowników kieruje do komisji socjalnej i szpitalnych związków prośby o pomoc finansową.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress