Gabriel Gietzky zdradza plany teatru

2014-09-04

2 września Gabriel Gietzky oficjalnie pojawił się w Teatrze Dzieci Zagłębia. Tylko nam nowy dyrektor zdradza swoje plany. 

Jak sam mówi Będzin dopiero poznaje. Bo jest w naszym mieści od 3 dni. A od d 2 września Pan Gabriel pełni oficjalnie funkcję dyrektora Teatru Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana.

Moje uczucia są ambiwalentne, z jednej strony bardzo się cieszę z drugiej czuję przed sobą ogrom zadań do wykonania, otwieram nowy rozdział  w swoim życiu artystycznym i twórczym, z drugiej strony to bardzo odpowiedzialne zadanie. Planów nie chciałbym specjalnie zdradzać, w tej chwili to co zaplanowałem, muszę zweryfikować z realną sytuacją w teatrze. Musimy poszukać nowych form wyrazu, rozwijamy to wszystko co do tej pory było rozwijane, nic tutaj nie będziemy zwijać. Dyrektor Wiktorowicz zrobił wiele wspaniałych rzeczy i my idziemy dalej tą drogą, teatr szedł do przodu i będzie cały czas zmierzał w tą stronę.

- mówi Gabriel Gietzky, dyrektor Teatru Dzieci Zagłębia.

Teatr, jak mówi dyrektor powinien skupić się na promocji.

Naszym nowym wyzwaniem jest promocja, musimy skupić się na uświadomieniu będzinianom, że taka fantastyczna instytucja jak teatr musi pokazywać się na zewnątrz i iść w Polskę. To będzie moje pierwsze zadanie jakie bym sobie postawił.

- dodaje Gabriel Gietzky, dyrektor Teatru Dzieci Zagłębia.

Bo oprócz zadań związanych z promocją pozostaje jeszcze kwestia poznania pracowników i środowiska.

Staram się każdemu poświecić chwilę uwagi, zapoznać się z problemami i z tym co trapi pracowników, z ich pomysłami, planami. To fantastyczna ekipa, którą tutaj zastałem, mają potencjał, są kreatywni i twórczy. Teraz tylko ten potencjał będziemy zaprzęgać do nowych działań i do kontynuacji tego co było.

- kontynuuje Gabriel Gietzky, dyrektor Teatru Dzieci Zagłębia.

Czas zweryfikuje plany i działania nowej dyrekcji będzińskiego teatru, które miejmy nadzieje  z dumą będziemy mogli prezentować na terenie całego województwa.

Autor: Magdalena Tworek – Hołda

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress