Summer Cars Party

2014-09-08

Summer Cars Party to jedna z największych imprez motoryzacyjno-muzycznych w naszym kraju. To wyjątkowe wydarzenie po raz ósmy zawitało na katowicki Muchowiec.

Impreza bardzo fajna, jest dużo różnych wyścigów, atrakcji motoryzacyjnych, jesteśmy pierwszy raz tutaj i prawdopodobnie nie będziemy żałować.

- mówi Tomek, uczestnik imprezy.

Impreza przyciągnęła tysiące automaniaków, wśród których nie zabrakło ekipy z Będzina, z intrygującym opierzonym pojazdem.

To pomysł naszej koleżanki z teamu, żony naszego kierowcy rajdowego.

-komentuje Mariusz Nowak z Robo-Kop Team.

Tak nietypowe samochody to domena jednego z wyścigów jakie odbyły się w ramach weekendowej imprezy. Mowa oczywiście o wrak race, w którym będzińska drużyna zdobyła już dwa puchary.

Występowaliśmy już w tym wyścigu, mamy już dwa puchary, jeden za trzecie oraz jeden za drugie miejsce, brakuje  wciąż tego pierwszego.

- dodaje Mariusz Nowak.

W tym roku po raz pierwszy w imprezie na Muchowcu wzięła udział królowa szos Iwona Blecharczyk. Ta filigranowa blondynka za kierownicą swojego tira przełamuje stereotyp kobiety za „kółkiem”.

Właśnie z tym stereotypem walczę. Jest nas coraz więcej, ale kobietom wciąż jest trudno znaleźć pracę w tym zawodzie. Teraz jest już lepiej, ale mimo wszystko nie pokazujemy się aż tak bardzo za kierownicą, może ze względów bezpieczeństwa. Zawsze się wszyscy oglądają i to bywa bardzo denerwujące, dlatego też się trochę w pracy skrywam.

- komentuje Iwona Blecharczyk, kierowca Tira.

Na Summer Cars Party było wszystko to o czym marzy każdy fan motoryzacji, od podrasowanych aut, poprzez barwne ciężarówki, quady, motocykle aż do bolidów.

Jest to jeden z naszych bolidów startujących w zawodach w Rotterdamie, które odbywają się co roku w maju. Polegają one na tym, żeby przejechać jak największy dystans zużywając jak najmniej energii. Mamy najlepsze wyniki w Polsce na tych zawodach.

- zdradza Michał Siemoń, koło naukowe Smart Power z Politechniki Śląskiej.

Studenci Politechniki Śląskiej swoje bolidy tworzą w ramach kół naukowych. Ich pojazdy są dopracowane w najdrobniejszym szczególne.

Bolid projektujemy własnoręcznie, sponsorzy wykonują dla nas niektóre części np. piasty, zwrotnice. W tym modelu mamy zamontowany silnik Yamahy, archaiczny system gaźnikowy zamieniliśmy na wtryskiwacze i zamontowaliśmy do niego turbosprężarkę.

- mówi Krystian Kluska, koło naukowe Silesia Auto Motive z Politechniki Śląskiej.

Jeśli pokazy kaskaderskie, palenie gumy czy np off road komuś nie wystarczały to swój poziom adrenaliny można było podnieść skacząc na bungee. W przypadku takiego skoku emocje rosną wraz ze wzrostem wysokości.

Na dole jest jeszcze fajnie, ciśnienie rośnie w miarę wyjeżdżania na górę. Tam na samej górze trzeba podjąć tą decyzję. To mój drugi skok, ale był tak samo emocjonujący jak pierwszy.

- mówi Piotr Michalik, uczestnik imprezy.

Summer Cars Party to bez wątpienia wydarzenie z najwyższej półki i prawdziwy motoryzacyjny raj w jednym.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress