Trwają muzyczne zmagania

2014-09-18

Od trzech dni trwają kwalifikacje osób do II etapu 8 edycji Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Michała Spisaka.

Źródło: Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej

Znane są już nazwiska pierwszych szczęśliwców, którzy przeszli dalej. Wczoraj przed jury prezentowali się akordeoniści, dziś swoje umiejętności pokażą saksofoniści, natomiast w piątek pod ocenę zostaną poddani klarneciści.

Po niedzielnej, uroczystej inauguracji międzynarodowego konkursu, od poniedziałku 15 września, do muzycznej rywalizacji przystąpiło blisko 70 młodych klarnecistów, saksofonistów i akordeonistów z Japonii, Hiszpanii, Portugalii, Czech, Słowacji, Ukrainy, Łotwy i Polski.

- informuje Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej.

Droga do finału w tym prestiżowym konkursie nie należy do najłatwiejszych. Uczestnicy muszą pokonać trzy etapy przesłuchań, które odbywają się w katowickiej Akademii Muzycznej i odbyć próby z orkiestrą w siedzibie Filharmonii Zabrzańskiej.

Artystów ocenia międzynarodowe jury pod przewodnictwem prof. Joachima Pichury,akordeonisty z katowickiej AM. Najlepsi młodzi muzycy poza szerokim uznaniem mogą liczyć na nagrody pieniężne. Zwycięzca w każdej specjalności otrzyma 12 tys. zł, nagroda II to 9 tys. zł a trzecia 6 tys. zł. Jury przyzna także wiele nagród i wyróżnień pozaregulaminowych.

- podaje dąbrowski magistart

Podsumowanie konkursu, wręczenie nagród i koncert laureatów odbędzie się 23 września, w dąbrowskiej bazylice. Podobnie jak przesłuchania i koncert inauguracyjny, także koncert laureatów jest otwarty dla publiczności

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress