50 – latek zmarł za bramą szpitala

2014-10-17

50 – latek zmarł po wyjściu z czeladzkiego szpitala. Badał go lekarz.

Mężczyzna przyjechał do szpitala o godzinie 6 rano, zgłosił się do poradni lekarza rodzinnego, która pełniła dyżur  w ramach nocnej i świątecznej pomocy lekarskiej.

50- letni mieszkaniec Czeladzi pojawił się w Szpitalu Miejskim w Czeladzi, gdzie przebywał do godziny 7:00, wiemy, że udzielona mu została pomoc medyczna.

- mówi asp. Paweł Łotocki, oficer prasowy KPP w Będzinie.

Powodem przyjęcia zgłoszenia się pacjenta były dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego o charakterze zatrucia. Pacjent został przyjęty przez lekarza, przebadany, zostały zastosowane środki doraźne, rozkurczowe i przeciwbólowe, wypisana została recepta.

- wyjaśnia dr n. med. Wojciech Mizera dyrektor ds. medycznych Miejskiego Szpitala w Czeladzi.

Do domu pacjent  niestety nie dotarł. Zmarł w pobliżu bramy wjazdowej szpitala.

Szpital mężczyzna opuścił około godz. 7:00, w pobliżu bramy wjazdowej na teren szpitala pacjent stracił przytomność.

- wyjaśnia asp. Paweł Łotocki, oficer prasowy KKP w Będzinie.

Uzyskaliśmy informację przekazaną przez ochroniarza, przed bramą szpitala pacjent stracił przytomność, udzielona mu została pomoc, należało również przeprowadzić akcję reanimacyjną, pomagała również karetka, która nadjechała, niestety zakończyła się niepowodzeniem, stwierdzono zgon.

- komentuje Wojciech Mizera, dyrektor ds. medycznych Miejskiego Szpitala w Czeladzi.

Prokuratura już wszczęła śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania zgonu mężczyzny. Dzisiaj zostanie przeprowadzona sekcja zwłok, trwają czynności zmierzające do wyjaśnienia okoliczności zdarzenia, są przesłuchiwani świadkowie, zabezpieczona została dokumentacja w szpitalu w Czeladzi.

- podkreśla Edyta Czapla – Nowak, zastępca prokuratora rejonowego w Będzinie.

Jak zapewnia Wojciech Mizera dr. ds medycznych wewnętrzne postępowanie prowadzone w placówce nie wykazało żadnych nieprawidłowości. Sekcja zwłok na pewno do końca wyjaśni sprawę. Głosy na temat funkcjonowania placówki wśród mieszkańców Czeladzi są różne.

 

 

 

 

 

 

Autor: Magdalena Tworek – Hołda

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress