Jak wykorzystać tragedię w kampani wyborczej?

2014-10-30

Pożar sosnowieckiej katedry ugaszony. Ogień jednak płonie, ale wyborczy. Jak się okazuje wczorajsze zdarzenie jest sprytnie wykorzystywane przez lokalnych polityków, którzy startują w wyborach samorządowych.

Prezydent Sosnowca Kazimierz Górski od godzin porannych monitorował zdarzenie na jednym z portali społecznościowych.

Straszne wieści od samego rana…

Katedra po pożarze z „lotu ptaka”. Wiele dni będzie trwało usuwanie skutków pożaru i zabezpieczanie konstrukcji dachu przed dalszymi zniszczeniami.Przed godziną 16-stą zakończyliśmy posiedzenie sztabu kryzysowego w związku z pożarem dachu bazyliki katedralnej Wniebowzięcia Największej Maryi Panny przy ul. Kościelnej. Oprócz władz Sosnowca oraz wojewódzkich w naradzie wzięli udział przedstawiciele Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu, policja, straż pożarna, wojewódzki konserwator zabytków oraz eksperci budowlanych.

Dla prezydenta Górskiego liczy się chyba kontakt nie tylko ze starszymi obywatelami Sosnowca, stawia także na młodych i nowoczesnych, których niestety możemy uchwycić tylko na portalach społecznościowych.

Na portalu sosnowiczanie.net znajdujemy również oświadczenie Macieja Adamca w  związku z tragicznym pożarem, jaki dotknął Bazylikę Katedralną Najświętszej Marii Panny w Sosnowcu. W oświadczeniu czytamy:

Zwracam się z pilnym apelem do władz miasta o natychmiastowe wsparcie Kościoła  w zabezpieczeniu tego cennego zabytku architektury i bliskiego sosnowieckiej wspólnocie wiernych miejsca kultu religijnego. Oczywistym jest dla mnie, że udział miasta w odbudowie świątyni będzie zależał już od nowych władz. Wszyscy musimy dołożyć starań, by sosnowiecka Bazylika jak najszybciej i przy jak największym wsparciu z naszej strony odzyskała utracony blask i świetność. Już dzisiaj jako prezes stowarzyszenia mieszkańców Niezależni Sosnowiec oferuję pomoc w sprzątaniu i zabezpieczaniu obiektu po zakończeniu przez strażaków akcji ratunkowo-gaśniczej. Jest wśród nas wiele osób związanych z Kościołem, sosnowiczan pełnych dobrej woli i chęci pomagania, którzy gotowi są stawić się na wezwanie. Proszę równocześnie o pomoc i wsparcie przedsiębiorców. Informuję równocześnie, że Niezależni od rana sami szukają aktywnie firm chętnych do włączenia się w dzieło odbudowy naszej świątyni. Na obecną chwilę mamy już dwie sosnowieckie firmy, które zadeklarowały swoją pomoc. Wierzę, że  z każdą chwilą tych firm będzie przybywało. Apeluję  do wszystkich: jednoczmy się w obliczu tej tragedii. Nie możemy dopuścić, by dzieła zniszczenia dokonanego przez ogień dopełniły wiatr, deszcz, mróz typowe dla tej pory roku. Stąd też mój apel do prezydenta Kazimierza Górskiego i wszystkich podległych mu służb o natychmiastowe zabezpieczenie tego  wspaniałego sosnowieckiego zabytku.

Na koncie u Arkadiusza Chęcińskiego czytamy wiadomość zupełnie innej treści.

Totalna bezczelność płonie Katedra a Niezależni rozdają ulotki przed Urzędem. Ludzie obudźcie się  są rzeczy ważniejsze niż wybory.

Za 18 dni sprawdzimy, czy aktywność przedwyborcza zauważana na portalach społecznościowych będzie równie duża jak ta powyborcza.

 

Autor: Magdalena Tworek – Hołda

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress