Akcja „dobro powraca”

2014-10-31

Przekazali dary dla ludzi, którzy ucierpieli w katowickim pożarze kamienicy. Skrzyknęli się na portalu społecznościowym i zawalczyli dla nich o nowe życie.

Katowicka katastrofa zebrała ogromne żniwo. Ludzie stracili dorobek całego życia. W tym właśnie chcieli im pomóc ludzie, ludzie dobrej woli, których w Dąbrowie Górniczej nie brakuje.

My udostępniliśmy miejsce składowania darów, w tym wypadku była to dąbrowska siłownia.Pomysł urodził się w mojej głowie bardzo szybko, oglądałam tą katastrofę w telewizji, napisałam na facebook posta. I tak się zaczęło, dary zaczęły do nas napływać, pomogli znajomi i instytucje, między innymi Jolanta Poświat, Zespół Szkół nr 1 w Dąbrowie Górniczej nasi przyjaciele i wiele prywatnych ludzi z dobrym sercem, powiem krótko Dziękujemy wszystkim.

- mówią Joanna Wawrzusiak, Magdalena Starm i Dobruśka Leszczyńska, które były zaangażowane w akcję zbierania darów.

Dziękujemy również katowickiemu MOPS, który zorganizował transport, aby po te dary przyjechać, nas nic to nie kosztowało, aby pomóc, nasze pociechy miały konkretną lekcję życia, to uczy ich dzielenia i łączenia się wspólnie. Ludzi potrzebujących jest dużo więcej, niż tych którzy chcą pomóc. Nie chodzi o to, aby łączyć się jak jest tragedia, warto pomagać codziennie, wtedy miło się robi na serduchu.

- dodaje Joanna Wawrzusiak, pomysłodawczyni akcji.

Środki chemiczne, artykuły spożywcze, ubrania, zabawki, artykuły szkolne, wersalki, biurka, dywany, to udało się przekazać.

- tłumaczą organizatorki akcji.

Na miejscu został również spisany protokół przekazanych rzeczy. Te na pewno trafią do potrzebujących, którzy ucierpieli w katowickiej katastrofie. Z takimi odruchami życzliwości i dobrego serca powinniśmy mieć kontakt codziennie, nawet wtedy kiedy u nas zajdzie na chwilę słońce.

 

Autor: Magdalena Tworek – Hołda

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress