Amatorzy whisky w rękach policji

2014-10-27

Czeladzcy magazynierzy w rękach policji, mężczyźni z miejsca, w którym pracowali ukradli m.in ponad 200 butelek markowego alkoholu.

W ręce czeladzkich policjantów trafili dwaj magazynierzy, którzy od sierpnia bieżącego roku okradali hurtownię, w której byli zatrudnieni. Łupem pracowników padło ponad 200 butelek whisky oraz wódki, a także kosmetyki i kuchenne przyprawy o łącznej wartości ponad 14 tys. zł. Zatrzymani to 25-letni mieszkaniec Siemianowic i jego kolega z pracy – 31-letni sosnowiczanin.

Mężczyźni prawdopodobnie liczyli na to, że ich proceder nigdy nie wyjdzie na jaw. Magazynierzy od sierpnia tego roku wynosili z hurtowni, w której byli zatrudnieni, różne produkty spożywcze i kosmetyki. Mężczyźni szczególnie upodobali sobie markową whisky i nie mniej popularną markę wódki. Ich łupem padło ponad 200 butelek trunku. Złodzieje nie gardzili też kosmetykami i przyprawami kuchennymi. Łączne straty, jakie spowodowali swoją „działalnością”, wyniosły ponad 14 tysięcy złotych. Policjanci odzyskali część skradzionych towarów.

- informuje KPP w Będzinie.

Wszystko wskazuje jednak na to, że większość, w postaci alkoholu, została już skonsumowana. Obaj mężczyźni przyznali się do zarzutu kradzieży i poddali dobrowolnie karze. O ich dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress