Strażacy nadal szukają pod gruzami 3 osób

2014-10-23

5 osób rannych, jedna ciężko poparzona, 3 nadal pod gruzami. To wstępny bilans wybuchu gazu w kamienicy na ulicy Chopina w Katowicach. Jest również specjalna infolinia.

Urząd Miasta w Katowicach uruchomił specjalną infolinię ws. wybuchu w Katowicach. Numer infolinii: (32) 359 95 18.  Nadal pozostaje zamknięta ul. Sokolska. W centrum miasta tworzą się korki, policja kieruje ruchem, ale utrudnienia są ogromne, poza tym cały czas twa akcja ratunkowa. Strażacy walczą o życie 3 osób, które nadal znajdują się pod gruzami kamienicy. Akcja jest trudna, ściany kamienicy które wciąż stoją, grożą zawaleniem. Strażacy odgruzowują zawalisko i zabezpieczają jednocześnie konstrukcję budynku.

W nocy doszło do tąpnięcia i podziemnego wstrząsu, który z kolei mógł doprowadzić do rozszczelnienia instalacji gazowej, a w konsekwencji do wybuchu w kamienicy.

- twierdzi część świadków. Wyższy Urząd Górniczy zapewnia jednak, że żadnego wstrząsu nie było. Nie zgadza się to jednak z danymi Obserwatorium Geofizycznego w Raciborzu. Zarejestrowało ono w nocy trzy wstrząsy. Przez wiele godzin, nawet do piątku, może potrwać akcja przeszukiwania gruzowiska kamienicy w Katowicach, którą zniszczył wybuch gazu, oceniają strażacy.

Autor: Magdalena Tworek – Hołda

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress