Nowy samochód dla DPS

2014-10-08

Dziewięcioosobowy, nowoczesny i przystosowany do przewozu osób na wózkach inwalidzkich samochód, który trafił do pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Będzinie.

Fot. Starostwo Powiatowe w Będzinie

Zakup pojazdu był możliwy dzięki 80 tys. zł, które z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych pozyskało Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Będzinie. Pozostałą część kwoty ( prawie 24 tys. złotych) niezbędnej do zakupu pojazdu dołożył powiat będziński.

W Domu Pomocy społecznej przebywa stu mieszkańców, to osoby z przewlekłymi chorobami psychicznymi, w tym poruszające się na wózkach inwalidzkich. Dofinansowanie uzyskaliśmy w ramach Programu Wyrównywania Różnic Między Regionami. Chodziło nam o zapewnienie lepszego dostępu do usług medycznych, socjalnych i kulturalnych oraz stworzenie przyjaznych warunków w codziennej egzystencji naszych pensjonariuszy.

 - wyjaśnia Olga Machura, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Będzinie.

Dotychczas Dom Pomocy Społecznej używał sześcioosobowego, dość wysłużonego już samochody. Nowy pojazd ułatwi wiele rzeczy.

  Teraz zdecydowanie łatwiej będzie zorganizować na przykład wyjazdy na wycieczki, dojazdy pensjonariuszy na turnusy rehabilitacyjne, na zajęcia terapeutyczne czy też do szpitala i ośrodka zdrowia na niezbędne badania.

 - wylicza Agnieszka Bartnik, pracownik DPS w Będzinie

Nowy, dziewięcioosobowy Renault Trafic to nie jedyny pojazd, na jaki udało się pozyskać środki z PFRON-u. Już niedługo do Środowiskowego Domu Samopomocy „Ostoja” w Czeladzi trafi bus, na który centrum otrzymało 160 tys. zł dofinansowania. Ten pojazd będzie mógł przewieźć jednorazowo aż dwadzieścia osób.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress