Pudełko życia

2014-10-10

Pudełka życia już niedługo seniorzy z Sosnowca będą przechowywać w lodówce. W plastikowym pudełko pojawią się wszelkie informacje o pacjencie i tym samym jego chorobie, ale także kontakt do rodziny.To akcja przygotowana dla osób powyżej 60 roku życia.

Plastikowe pudełka to usprawnienie pracy ratowników medycznych i skrócenie czasu udzielania pomocy. To podstawowe zadania akcji „Pudełko życia”, która właśnie ruszyła w Sosnowcu.

Coraz więcej starszych osób mieszka sama, i nie może liczyć na pomoc najbliższych. Dlatego musimy zadbać o to, aby w sytuacji zagrożenia życia ratownicy lub sąsiedzi wiedzieli na jakie dolegliwości cierpi poszkodowany. 

- tłumaczy Małgorzata Ochęduszko-Ludwik, naczelnik wydziału Polityki Społecznej UM w Sosnowcu.

W symbolicznym „Pudełku życia” będą umieszczane niezbędne informacje o danej osobie, które mogą uratować jej  życie. Nalepki można bezpłatnie odbierać w Urzędzie Miejskim w Sosnowcu (budynek przy ul. 3 maja 33 oraz przy al. Zwycięstwa 20) oraz w Centrum Informacji Miejskiej (pasaż prowadzący od Placu stulecia do dworca PKP Sosnowiec Główny).

Wszystkim zainteresowanym proponujemy by oznakowane pudełko umieszczać w lodówce, którą również należy oznakować. Lodówka to jedyny mebel, który posiadają wszyscy, stąd pomysł, aby pudełko przechować właśnie tutaj.

- wyjaśnia Małgorzata Ochęduszko-Ludwik, naczelnik Wydziału Polityki Społecznej UM Sosnowiec.

Jestem przekonany, że dane o stanie zdrowia, informacje o uczuleniach, przyjmowanych lekach czy grupie krwi pomogą pracownikom pogotowia na szybsze postawienie diagnozy i podjęcie adekwatnych działań.

- mówi Marek Jeremicz dyrektor Pogotowia Ratunkowego w Sosnowcu.

To świetny pomysł, jestem bardzo chora, mieszkam sama, takie typu rozwiązanie to dla mnie prawdziwy skarb i skuteczniejsza pomoc.

- dodaje Krystyna, mieszkanka Sosnowca.

Cała akcja finansowana jest przez Urząd Miejski w Sosnowcu.

Autor: Magdalena Tworek – Hołda

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress