Spłonął oddział wewnętrzny w dąbrowskim szpitalu

2014-10-20

Palił papierosa podłączony do aparatu tlenowego. Po północy na oddziale wewnętrznym szpitala w Dąbrowie Górniczej wybuchł pożar. 

Pan Czesław właśnie dziś miał opuścić szpital, niestety plany pokrzyżował mu nocny pożar.

Zauważyłem kłęby dymu, otwarłem szybko okno, zaraz pojawiła się policja, służby ratownicze, zaczęto wszystkich ewakuować, miałem wyjść do domu, a teraz czekam, mam wypis, brakuje mi tylko rzeczy osobistych.

- mówi Czesław Filipiak, pacjent dąbrowskiego szpitala.

Zapaliło się łóżko, najprawdopodobniej na skutek zaprószenia ognia przez jednego z pacjentów. Ogień strawił jedną z sal chorych. W akcji gaśniczej brało udział 10 zastępów straży pożarnej. Z powodu zadymienia podjęto decyzję o ewakuacji pacjentów oddziału wewnętrznego do innych części szpitala.

- tłumaczy bryg. Piotr Remesz, z-ca Komendanta Miejskiego PSP w Dąbrowie Górniczej.

 Pacjent przegrał z nałogiem, był w dość ciężkim stanie w sensie ogólnym, był podpięty pod tlen i zapalił papierosa. Mógł doprowadzić do wybuchu.

 - dodaje lek. med. Zbigniew Grzywnowicz, p. o. dyrektora Szpitala Miejskiego w Dąbrowie Górniczej.

Niefrasobliwość pacjenta mogła doprowadzić do wybuchu. Jak mówi dyrektor szpitala szczęście w nieszczęściu, że wszystko skończyło się dobrze i nikt nie ucierpiał.

Oddział wewnętrzny został całkowicie zniszczony, koszty po pożarowe ogromne.  60 pacjentów bezpiecznie przebywa na innych oddziałach.

 

Autor: Magdalena Tworek – Hołda

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress