Szansa dla będzińskiej biblioteki

2014-10-17

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie została zgłoszona do konkursu CSR PEKAES „Dziesięć na dziesięć”. Jeśli placówka znajdzie się w pierwszej dziesiątce organizatorzy wyremontują jej czytelnie główną.

Inicjatorem przedsięwzięcia jest firma PEKAES, która z okazji jubileuszu 10-lecia obecności Spółki PEKAES na Giełdzie Papierów Wartościowych postanowiła wesprzeć 10 bibliotek publicznych. Placówki, które zdobędą w konkursie największą liczbę głosów zostaną wyremontowane przez operatora logistycznego PEKAES, we współpracy z Kulczyk Foundation – Partnera Strategicznego akcji zaczytani.org.

Założeniem akcji jest pomoc lokalnym społecznościom w zapewnieniu powszechnego dostępu do książek i czasopism, poprzez remont 10 wybranych w drodze głosowania bibliotek. PEKAES, realizując projekt, pragnie zwrócić uwagę na wagę czytelnictwa oraz podkreślić troskę o swoich pracowników. Społeczności, zgłaszając swój pomysł, a następnie głosując, mogą realnie wpłynąć na poprawę stanu lokalnej biblioteki.

- czytamy na stronie organizatora.

W okresie od 15 września do 8 października 2014 roku pracownicy PEKAES, kontrahenci, partnerzy biznesowi, jak również społeczności lokalne niezwiązane z firmą, mogli zgłaszać biblioteki, które ich zdaniem wymagają wyremontowania
Teraz przyszedł czas na głosowanie.

Jeśli chcecie aby to właśnie będzińska czytelnia zmieniła swoje oblicze głosujcie. Macie na to czas do 5 listopada. Aby oddać swój głos wystarczy:

  • wejść na stronę www.pekaespomaga.pl
  • znaleźć Miejską i Powiatową Bibliotekę w Będzinie
  • zagłosować podając imię i nazwisko i adres e-mail
  • otworzyć skrzynkę pocztową i potwierdzić odbiór linku od PEKAES.

Codziennie można dodać jeden głos. Nie ma na co czekać, do dzieła! Wyniki zostaną podane na stronie www.pekaespomaga.pl w terminie do 15 listopada 2014 r.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress