SRK to nowy właściciel kopalni Kazimierz – Juliusz

2014-11-07

Spółka Restrukturyzacji Kopalń od KHW przejęła za złotówkę udziały w ostatniej sosnowieckiej kopalni Kazimierz – Juliusz.

Takie porozumienie 28 września podpisał KHW i SRK. 6 listopada ostatnia ze spółek 6 listopada odkupiła od KHW 100 procent udziałów w spółce kopalni za symboliczną kwotę 1 złoty. Od czwartku to SRK jest jedynym właścicielem spółki.

Według wstępnych ocen, wydobycie może być prowadzone do połowy przyszłego roku. Później nastąpią działania likwidacyjne. Problemem mieszkań zakładowych także zajmie się SRK.

Nie jest to jednak sprawa, którą uda się przeprowadzić w sposób prosty. Wymaga czasochłonnych czynności związanych z rozdzieleniem hipoteki, określaniem stanu prawnego działek, budynków i poszczególnych mieszkań. W najlepszym wypadku może to zająć kilka miesięcy, w sytuacjach bardziej skomplikowanych  do dwóch lat.

 – powiedział Marek Tokarz, prezes zarządu SRK.

Z 915 pracowników Kazimierza-Juliusza holding przejął 799, którzy wyrazili chęć takiego przejścia. Z tego 568 pracowników zostało oddelegowanych do kopalni Kazimierz-Juliusz. Ich wynagrodzenia, będą regulowane na zasadzie rozliczeń między spółkami.

- poinformował Zygmunt Łukaszczyk, prezes KHW.

Autor: Magdalena Tworek – Hołda

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress