Budżet Obywateski znów w Dąbrowie Górniczej

2014-11-03

Już dziś rusza głosowanie w ramach II edycji Dąbrowskiego Budżetu Partycypacyjnego. Dąbrowianie mogą wybierać spośród 167 projektów. Do podziału w całym mieście jest 8 mln zł.

Ostateczna lista projektów, które trafią pod głosowanie, jest efektem Dzielnicowych Forów Mieszkańców. Uczestniczyli w nich autorzy wniosków i ci, którzy je poparli – łącznie prawie 400 osób. Podczas dyskusji uzgodniony został ostateczny kształt propozycji przedsięwzięć, którym teraz będzie można przyznawać punkty.

 Podobnie jak w zeszłym roku, wachlarz propozycji jest szeroki. Na liście są projekty dotyczące m.in. budowy palców zabaw, skwerów, siłowni plenerowych i boisk, utworzenia miejsc parkingowych, montażu ławek czy zakupu nowości wydawniczych dla bibliotek.

Głosowanie potrwa pięć dni (do 8 listopada). Głosować można elektronicznie, korespondencyjnie i poprzez złożenie formularza w punkcie konsultacyjnym.
Szczegółowe informacje o głosowaniu i projektach zgłoszonych w ramach Dąbrowskiego Budżetu Partycypacyjnego znajdziecie na stronie www.twojadabrowa.pl.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress