Chciał zabić żonę i siebie

2014-11-12

Nawet dożywotni pobyt w więzieniu grozi 38-letniemu będzinianinowi, podejrzanemu o usiłowanie zabójstwa własnej żony. Mężczyzna po ugodzeniu 33-letniej małżonki nożem, chciał również popełnić samobójstwo.

Szybka i skuteczna interwencja będzińskich stróżów prawa zapobiegła jednak jego próbie samobójczej. Cały dramat rozegrał się w jednej z kamienic w centrum miasta.

W trakcie małżeńskiej kłótni, 38-letni będzinianin zaatakował swoją żonę. Nietrzeźwy mężczyzna w trakcie awantury zabrał z kuchni nóż i ugodził nim w brzuch kobietę. Napastnik uciekł do pokoju, a następnie otworzył okno i stanął na parapecie. W mieszkaniu przebywała jeszcze matka 33-latki, która zaczęła wzywać pomocy. Dzięki szybkiej reakcji przechodniów słyszących krzyki kobiety już po kilku minutach na miejscu zdarzenia pojawili się policjanci i ratownicy medyczni.

- informuje asp. Paweł Łotocki, oficer prasowy KPP w Będzinie.

Napastnik w trakcie interwencji cały czas znajdował się na parapecie okna, informując wszystkich o zamiarze targnięcia się na własne życie. Policjanci zapobiegli  jednak jego próbie samobójczej.

Ugodzona nożem kobieta trafiła do szpitala gdzie znalazła się pod opieką specjalistów. Na wniosek policji i prokuratury sąd wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu na najbliższe trzy miesiące 38-letniego mieszkańca Będzina. Za usiłowanie zabójstwa może on w więzieniu spędzić resztę swojego życia.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress