Czeladzkie konsultacje

2014-11-06

Od wtorku 4 listopada w Czeladzi trwają spotkania konsultacyjne na temat budżetu obywatelskiego. Pierwsze z nich odbyło się w Miejskim Zespole Szkół.

W trakcie spotkania mieszkańcy okręgu nr 1, którego obszar obejmuje teren na północ od ul. Staszica i ul. Będzińskiej mieli okazję zapoznać się z trzema projektami, które wcześniej zostały zakwalifikowane do głosowania, a są to:

  1. Wyznaczenie przejść dla pieszych, oznakowanie przejść i terenu Przedszkola nr 11
  2. Poszerzenie parkingu przy Przedszkolu nr 7 (ul. Waryńskiego)
  3. .Plac zabaw na os. Nowotki.

Całkowita kwota przeznaczona na realizację projektów w okręgu nr 1 to 123 795,69 zł a głosować będzie można w dniach 17-21 listopada w Urzędzie Miasta w Czeladzi (pokój nr 113) w godzinach pon: 7.30-17.00, wt, śr, czw: 7.30-15.30, pt: 7.30-14.00. Kolejne spotkanie, tym razem z mieszkańcami okręgu nr 2 (Czeladź na południe od ul Staszica) odbędzie się już dziś o godzinie 17.00 w Muzeum Saturn w Czeladzi. Serdecznie zapraszamy mieszkańców do zapoznania się z prezentacjami projektów.

Drugie spotkanie miało miejsce wczoraj(5 listopada) w Muzeum Saturn w Czeladzi. Tym razem przedstawione zostały projekty dla okręgu nr 2 (na południe od ul. Staszica), które wcześniej zostały zgłoszone przez mieszkańców i przeszły pozytywnie ocenę formalną.

W trakcie spotkania autorzy zaprezentowali swoje koncepcje zagospodarowania terenów miejskich, przeznaczonych na ten cel oraz odpowiadali na pytania mieszkańców dotyczące swoich pomysłów.

Z kolei na pytania dotyczące regulacji terenowo-prawnych jak również regulacji udziałów miasta w całości gruntów odpowiadała Burmistrz Czeladzi Teresa Kosmala oraz kierownik Biura Komunikacji Społecznej Karolina Juryniec.

Kolejne spotkanie, tym razem z mieszkańcami okręgu nr 3, którego obszar stanowi dzielnica Piaski odbędzie się już dziś o godzinie 17.00 w Szkole Podstawowej nr 7.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress