Dodatkowy odstrzał dzików

2014-11-06

Władze Sosnowca zdecydowały się na dodatkowy odstrzał dzików. Zwierzęta, które stały się utrapieniem mieszkańców Maczek i Ostrów Górniczych muszą zniknąć.

Na zwierzęta skarzą się również mieszkańcy innych dzielnic miasta, w tym Koloni Cieśle i Koloni Wągródka. Dziki w poszukiwaniu pożywienia podchodzą pod zabudowania i niszczą wszystko co napotkają na swojej drodze.

Około dwóch tygodni temu przedstawiciele Urzędu Miasta w Sosnowcu informowali, że sosnowieckie Koło Łowieckie Grzywacz otrzymało 9 tys. zł na tworzenie poletek kukurydzy, na których linii miałyby się zatrzymywać dziki.

Rozsypywanie kukurydzy jest już jednak nieaktualne. W poniedziałek w Urzędzie Miejskim wiceprezydent Ryszard Łukawski spotkała się z mieszkańcami i przedstawicielami kół łowieckich z Sosnowca i Sławkowa. Własnie wtedy zapadła decyzja, że dodatkowy odstrzał musi się odbyć.

Populacja dzików w ostatnich latach znacząco wzrosła, dlatego też limitowany odstrzał 23 dzików jest niewystarczający. Na decyzję sosnowieckiego magistratu mogła mieć wpływ decyzja prezydenta Katowic, który pozwolił na odstrzał zwierząt tam, gdzie myśliwy nie może polować, bo jest za blisko domów.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress