Koncert na rzecz odbudowy Katedry

2014-11-24

27 listopada odbędzie się koncert na rzecz wsparcia odbudowy sosnowieckiej katedry p.w. Wniebowzięcia NMP.Pożar całkowicie strawił dach świątyni. Koszty odbudowy dachu i renowacji fresków w świątyni są ogromne. 

Grzegorz Kaszak Biskup Diecezji Sosnowieckiej i Kazimierz Górski prezydent Sosnowca zapraszają na przedsięwzięcie. Podczas koncertu wystąpią GOSPEL JOY z NATALIĄ NIEMEN oraz BEVELY MINOR (USA), godz. 19.30 w sali koncertowej przy Zespole Szkół Muzycznych (Wawel 2).

Bezpłatne wejściówki można odebrać w Centrum Informacji Miejskiej, znajdującym się w pasażu przy Placu Stulecia („ Patelnia”) oraz Miejskim Klubie im. Jana Kiepury w Sosnowcu (ul. Będzińska 65). Podczas koncertu będzie możliwość wsparcia odbudowy sosnowieckiej katedry p.w. Wniebowzięcia NMP poprzez dobrowolne datki do puszek.

Chór Gospel Joy olśniewa profesjonalnym brzmieniem, wielką pasją, niespotykaną radością i energią. Jako jedyny polski chór gospel występował w USA, a także na prestiżowym Festiwalu Gospel w Amsterdamie. Gospel Joy jest laureatem I miejsca na Międzynarodowym Konkursie Chórów Gospel w Osieku. W 2013 roku został półfinalistą ogólnopolskiego konkursu „Mam Talent” w TVN. Gospel Joy, jako organizator Warsztatów Gospel, współpracuje z polskimi i zagranicznymi gwiazdami muzyki, w tym z Kirkiem Franklinem, Mietkiem Szcześniakiem, Sylwią Grzeszczak, Brianem Fentress, Natalią Niemen, MateO, Natalią Kukulską, a także raperami Mezo i Liber.

Bevely Minor to wieloletnia wokalistka, solistka gospel z doświadczeniem na międzynarodowych scenach. Od 1994 roku mieszkała w Atlancie, w stanie Georgia, gdzie występowała jako wokalistka i solistka w chórze First Baptist Church of Atlanta. Koncertowała w Izraelu, Egipcie, Anglii, Niemczech, Francji, Węgrzech, Austrii, Rumunii, Chile, Argentynie, Kostaryce, a także w Stanach Zjednoczonych. W 2014 roku jest gościem specjalnym Chóru Gospel Joy, z którym podróżuje po Polsce. W wolnych chwilach uczy się języka polskiego i odnosi w tym pewne sukcesy.

Autor: Magdalena Tworek – Hołda

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress