Łukasz Komoniewski wygrywa w I turze

2014-11-17

Wstępne wyniki wyborów w Będzinie pokazują, że spore zmiany szykują się w Radzie Miejskiej. Bez zmian pozostaje natomiast stanowisko prezydenta, które ponownie obejmie Łukasz Komoniewski.

W nowej radzie miasta najprawdopodobniej nie zobaczymy 9 radnych znanych nam z poprzedniej kadencji. Mandatu radnych nie otrzymają: Bożena Łapaj, Janusz Herpel, Wiesław Wacławik, Małgorzata Kiewlicz, Sławomir Seremak, Michał Makowski, Artur Rosiński, Waldemar Szydło oraz Grażyna Staroń.

Wśród osób, które pojawią się w radzie są : Frańczak, Jańczyk, Gryma, Gubała, Małkowski, Kowal, Fazan, Dudziński, Wieczorek, Lazar, Dudek, Kula, Jagieła, Brodziński, Krzyszkiewicz, Burzawa, Czerwiński, Czapla, Wacławczyk.

Wybory prezydenckie zakończyły się sukcesem obecnego prezydenta, który po przeliczeniu głosów z ok. 2/3 obwodowych komisji, otrzymał 65 procent głosów. To oznacza, że przez kolejne 4 lata Łukasz Komoniewski będzie rządził Będzinem. 2 miejsce w walce o prezydencki fotel zajął Robert Szpinda.

AKTUALIZACJA GODZ. 14.30

Jak informuje będziński magistrat Miejska Komisja Wyborcza, po przyjęciu wszystkich protokołów Obwodowych Komisji Wyborczych, podjęła uchwałę w sprawie przerwy w działaniu prac komisji do dnia 18 listopada 2014 roku do godziny 12:00.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress