Pierwsza msza po pożarze już w niedzielę!

2014-11-21

Niedzielne msze święte będą odprawiane w Katedrze. Trwa tam właśnie montaż siatki nad prezbiterium i nawą główną. Eucharystie w dni powszednie odprawiane będą dalej w Domu Katolickim.

A wszystko po to, aby nikomu nic się nie stało, wierni muszą czuć się bezpiecznie w świątyni, siatka ma ich chronić przed ewentualnym odpadaniem tynków.Wniosek o możliwość odprawiania w katedrze mszy trafi w piątek do powiatowego inspektora nadzory budowlanego w Sosnowcu. Siatka także przysłoni polichromię na skrzyżowaniu naw.

Chodzi tylko o możliwość odprawiania w katedrze niedzielnych mszy. W tygodniu przeszkadzalibyśmy w pracach, które będą prowadzone przez firmę, którą wyłoni parafia.

- mówi ks. Jan Gaik, proboszcz parafii Wniebowzięcia NMP.

Po październikowym pożarze, który  strawił dach katedry, dość szybko udało się zabezpieczyć zabytek przed deszczem. Gotowy jest projekt nowego dachu, gromadzone są także materiały do wykonania metalowo-drewnianej konstrukcji. O ile nie nastąpi gwałtowne pogorszenie pogody prace ruszą za kilkanaście dni i uzależnione są od pozwoleń Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków oraz Urzędu Miasta w Sosnowcu.

 

Autor: Magdalena Tworek – Hołda

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress