Pożar w Czeladzi

2014-11-12

Dla mieszkańców kamienicy przy ul. Bytomskiej 65 w Czeladzi tragicznie zakończyło się Święto Niepodległości. Około 20.30 w budynku wybuchł pożar.

Na miejsce przyjechało osiem zastępów straży pożarnej. Jedna osoba z objawami zatrucia trafiła do szpitala. Nie ustalono jeszcze co mogło być przyczyna zaprószenia ognia.

Około godziny 20:30 Stanowisko kierowania PSP włączyło syrenę w naszej jednostki. Po odebraniu zgłoszenia Dyspozytor prosił o zadysponowanie naszego GCBA do pożaru kamienicy w Czeladzi przy ul. Bytomskiej natomiast zastępu GBARt do siedziby Państwowej Straży Pożarnej gdzie pełnił on zabezpieczenie pod nieobecność wszystkich zastępów z JRG. Tym czasem na miejscu pożaru pierwsze jednostki przybyłe na miejsce zastały rozwinięty pożar w mieszkaniu na pierwszym piętrze. Z powodu dużego zadymienia konieczna była ewakuacja mieszkańców kamienicy z wyższych pięter za pomocą drabin. Na miejsce sukcesywnie dojeżdżały kolejne jednostki. Pożar bardzo szybko opanowano. Jedna osoba została zabrana do szpitala. Po opanowaniu sytuacji oraz zebraniu sprzętu zastępy sukcesywnie wracały do swoich jednostek. Działania zastępu GCBA zakończyły się około godziny 22 natomiast zastęp GBARt z zabezpieczenia powrócił około godziny 22:30.

- poinformowała Ochotnicza Straż Pożarna z Grodźca

Na miejscu zdarzenia czynności prowadziła także policja, straż miejska, pogotowie gazowe oraz pogotowie ratunkowe. Do szpitala trafiła osoba, w której mieszkaniu doszło do zaprószenia ognia. Pozostali mieszkańcy kamienicy, w asyście strażaków mogli wrócić do swoich mieszkań by zabrać z nich najpotrzebniejsze rzeczy. Obecnie przebywają oni pod opieką pracowników urzędu miasta i Zakładu Budynków Komunalnych do których należy budynek.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress