Rozmowy o dąbrowskim budżecie

2014-11-25

Już wkrótce poznamy wyniki głosowania w ramach II edycji Dąbrowskiego Budżetu Partycypacyjnego.

To najlepszy czas, aby porozmawiać o jego wadach i zaletach, a także o rozwiązaniach, jakie można zastosować w przyszłym roku.

Korzystając z doświadczenia osób, które uczestniczyły w nim bezpośrednio, postaramy się wspólnie wyciągnąć wnioski, które pozwolą nam przygotować się do kolejnej edycji. Już dziś wiemy, że ponad 21 tyś. mieszkańców podczas głosowania zdecydowało o zadaniach do realizacji w swoich dzielnicach. Oficjalne wyniki opublikowane zostaną 5 grudnia.

- mówi Marcin Dziubek, Biuro Organizacji Pozarządowych i Aktywności Obywatelskiej UM Dąbrowa Górnicza.

Spotkanie poświęcone zasadom, które powinny obowiązywać w III edycji odbędzie się 9 grudnia o godz.16.30 w sali nr 2 Urzędu Miejskiego. Wezmą w nim udział eksperci i partnerzy z Pracowni Badań i Innowacji Społecznych STOCZNIA oraz Instytutu Spraw Publicznych.

Udział w spotkaniu należy potwierdzić elektronicznie na adres ngo.dabrowagornicza@gmail.com lub telefonicznie – 32 295 96 38.
Podziału miasta na dzielnice, w których zgłaszane są projekty, ich granic i liczby dotyczy internetowa ankietaopublikowana na stronie twojadabrowa.pl. Uwagi na ten temat można przekazywać również do Biura Organizacji Pozarządowych i Aktywności Obywatelskiej pod numerami 32 295 96 38 i 32 295 67 41.

 

Autor: Magdalena Tworek – Hołda

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress