Toksyny jadą do Dąbrowy Górniczej

2014-11-14

Sto ton toksycznych odpadów jedzie do Dąbrowy Górniczej – tą szokująca informację przedstawiła dziś rano stacja TVN24.

Odpady, które jadą do Polski aż z Salwadoru mają zostać zutylizowanie właśnie w Dąbrowie Górniczej. Najpierw toksyny mają zostać przetransportowane drogą morską do Trójmiasta, następnie transport ruszy drogą lądową do Zagłębia Dąbrowskiego.

Według informacji jakie podała stacja, odpady zalegały w pobliżu nieczynnych zakładów rolniczych, a cała akcja związana z ich utylizacją ma kosztować pół miliona dolarów.

Doniesienia te potwierdzają przedstawiciele zakładu Sarpi, który posiada specjalistyczną instalacje termiczną służącą do unieszkodliwiania odpadów. Jak informuje dyrektor sprzedaży i marketingu Sarpi Dąbrowa Górnicza, firma zajmuje się takimi odpadami od ponad 10 lat i zapewnia, że choć informacja może brzmieć groźnie nikt nie musi się niczego obawiać.

Dąbrowski zakład dodaje, że transportowane toksyny są odpadami pestycydowymi, a pracownicy firmy, którzy byli w Salwadorze zadbali o bezpieczeństwo transportu. Ponadto jak informuje firma do tej pory nie było problemów z takimi odpadami.

Możliwe, że transport z Salwadoru dotrze do Dąbrowy Górniczej jeszcze w tym roku. Całą sprawą są zbulwersowani internauci.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress