Tribute to Szpilman

2014-11-20

Czek na 6 tys. zł oraz statuetka Grand Prix trafi do tegorocznego zwycięzcy czwartego Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki AL LEGRO. TRIBUTE TO SZPILMAN. Miasto Sosnowiec zaprasza do udziału w eliminacjach konkursu.

Spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń jury wybierze osoby, które będą miały szansę wziąć udział w wielkim finale 7 grudnia br. w Sali Koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych im. J. Kiepury i powalczą o nagrody.

Ogólnopolski Konkurs Piosenki AL LEGRO. TRIBUTE TO SZPILMAN został zorganizowany przez miasto Sosnowiec po raz pierwszy w 2011 roku, w setną rocznicę urodzin Władysława Szpilmana. Ten wybitny sosnowiczanin skomponował ponad 500 utworów, z których wiele stało się wielkimi przebojami minionych lat. Jego piosenki śpiewali m.in. Irena Santor, Violetta Villas, Helena Majdaniec czy Mieczysław Fogg. Jego życie, pełne tragicznych wydarzeń w okresie II wojny światowej, przeniósł na ekran Roman Polański w filmie „Pianista”, za który otrzymał w 2002 roku Złotą Palmę na Festiwalu Filmowym w Cannes oraz 3 Oscary w 2003 roku. W skład tegorocznego jury, oceniającego kandydatów wejdą: Adam Makowicz, Agnieszka Chrzanowska oraz Jacek Bończyk.

-informuje Urząd Miejski w Sosnowcu.

Konkurs składa się z trzech etapów. Pierwszy to eliminacje, polegające na przesłuchaniu przez przedstawicieli organizatora nadesłanych materiałów muzycznych. Organizatorzy czekają na zgłoszenia minimum jednej aranżacji lub interpretacji do 28 listopada.

Utwory należy przesyłać na adres e-mailowy: dyrektor.szpilman@gmail.com lub dostarczyć osobiście lub tradycyjną formą przesyłki pocztowej z dopiskiem „SZPILMAN” na adres Biura Konkursu: Centrum Informacji Miejskiej, ul. Warszawska 3/20, 41-200 Sosnowiec. O wyniku eliminacji uczestnicy zostaną poinformowani niezwłocznie drogą elektroniczną oraz poprzez zamieszczony na internetowej stronie konkursu www.szpilman.pl komunikat o wynikach eliminacji.

- dodają organizatorzy.

Na drugi etap konkursu składają się przesłuchania, które odbędą się w dniu 6 grudnia br. w Sali Koncertowej przy Zespole Szkół Muzycznych im. Jana Kiepury, ul. Wawel 2. W ich trakcie każdy uczestnik wykona dwa utwory, a na życzenie członków Jury ewentualnie trzeci utwór. Po zakończeniu tego etapu Jury wytypuje sześciu wykonawców, którzy wezmą udział w etapie finałowym. Przesłuchania kandydatów mają charakter otwarty dla publiczności.

Trzeci etap jest równocześnie koncertem finałowym konkursu i odbędzie się dnia 7 grudnia br. w Sali Koncertowej. Spośród finalistów Jury wyłoni zwycięzcę. Pula nagród wynosi 12 tys. zł. brutto. W trakcie finału będzie miał także miejsce recital utworów fortepianowych Władysława Szpilmana w wykonaniu Adama Makowicza.

Galę finałową poprowadzą Piotr Sztompke, dziennikarz muzyczny radiowej Jedynki oraz Jacek Filus, szef anteny Polskiego Radia Katowice. Wstęp na finał jest bezpłatny za okazaniem zaproszenia.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress