Wyborcze incydenty

2014-11-17

Sobota i niedziela dla zagłębiowskich policjantów okazała się dniami wytężonej pracy. Zanotowano kilkanaście incydentów związanych z wyborami.

Głosowanie przybrało nieco komediowy charakter. Do jednego z ciekawszych doszło w Będzinie, w lokalu wyborczym na ul. Wolności.

W godzinach rannych pojawił się tam mężczyzna, który otrzymał karty do głosowania, mężczyzna nie oddał ważnych głosów, razem z kartami opuścił budynek lokalu wyborczego, po prostu uciekł.

- mówi asp. Paweł Łotocki, rzecznik prasowy KPP w Będzinie.

Kolejne nietypowe zdarzenie miało miejsce w Czeladzi.

W jednym z punktów wyborczych pojawił się mężczyzna, który prawdopodobnie znajdował się pod wpływem alkoholu, taka jest informacja od świadków, którzy po prostu wyczuli alkohol. Mężczyzna oddał prawidłowo głosy, wrzucił karty do urny , natomiast zażądał od komisji wyborczej potwierdzenia uczestnictwa w wyborach w postaci pieczątki na dłoni.

- dodaje asp. Paweł Łotocki, rzecznik prasowy KPP w Będzinie.

W Sosnowcu część problemów związana była z naruszeniem ciszy wyborczej.

Zgłoszenia podrzucenia ulotek na klatce schodowej, pozostawienia samochodu z plakatem wyborczym, znalezienie wizytówek za wycieraczkami, mieliśmy także zgłoszenie, że jeden z członków komisji wyborczej jest w stanie nietrzeźwym, było to zgłoszenie anonimowe, policjanci udali się na miejsce, stwierdzili, że członkowie są trzeźwi, wśród zgłoszeń było również i takie, które mówiło o tym, że jeden z lokali wyborczych został otwarty 20 min. później, były też zgłoszenia dotyczące nieprawidłowości przy kartach do głosowania.

- wyjaśnia podinsp. Dariusz Panas, Komenda Miejska Policji w Sosnowcu.

W Dąbrowie Górniczej jak przekazuje Mariusz Miszczyk, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji obyło się bez interwencji podczas wyborów. Nie doszło do żadnego typu wykroczeń.

Teraz tylko w niektórych zagłębiowskich miastach druga tura wyborów, 30 listopada do urn pójdziemy po raz drugi, miejmy nadzieję, że tak filmowych akcji jak w Będzinie nie będzie.

Autor: Magdalena Tworek – Hołda

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress