Zbigniew Podraza wygrywa po raz trzeci

2014-11-17

Według nieoficjalnych jeszcze danych prezydent Dąbrowy Górniczej Zbigniew Podraza już w pierwszej turze został wybrany na kolejną kadencję, otrzymując ok. 62 proc. głosów. Taki wynik nie jest zaskoczeniem, Zbigniew Podraza w pięknym stylu pokonał swoich przeciwników i po raz trzeci został wybrany prezydentem miasta.

Do tej pory zsumowano wyniki z większości obwodów. Otrzymane dane wskazują, że Zbigniew Podraza osiągnął 61,8% głosów. 2. miejsce zajmuje Tomasz Pasek 13,68%, a niewiele mniej ma Małgorzata Zarychta-Surówka – 12,1%. Marek Węgrzynowicz uzyskał 7,39%, Jerzy Borkowski 4,09%, a Robert Płonka 0,94%.

Wciąż jednak nie są znane wyniki do rad miejskich, powiatowych oraz sejmików wojewódzkich. Państwowa Komisja Wyborcza poinformowała, że zmaga się z kłopotami z funkcjonowaniem systemu informatycznego zliczającego głosy. Podane wyniki są zatem jedynie cząstkowe i nieoficjalne.

Liczba osób uprawnionych do głosowania w wyborach to 5 mln 994 tys. 151 osób. Liczba oddanych ważnych kart to 2 mln 795 tys. 807. Frekwencja w wyborach wyniosła 46, 64 %

- podała Państwowa Komisja Wyborcza.

Na ogólną liczbę 2477 wójtów, burmistrzów i prezydentów miast ustalono wyniki wyborów w 49 gminach i miastach, a wyniki wyborów do rad gmin ustalono tylko z 18 rad. Nie ustalono w ogóle wyników do rad powiatów oraz do sejmików wojewódzkich.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress