Arkadiusz Chęciński będzie rządził Sosnowcem

2014-12-01

Kazimierz Górski nie będzie dłużej zarządzał Sosnowcem, na stanowisku prezydenta miasta zastąpi go Arkadiusz Chęciński.

Były wicemarszałek Województwa Śląskiego pokonał swojego rywala znaczącą różnicą głosów. W Sosnowcu to prawdziwa rewolucja, władza miasta po 12 latach ulega zmianie.

Drodzy Sosnowiczanie. Na gorąco chciałbym wszystkim serdecznie podziękować za udział we wczorajszym głosowaniu. Zarówno tym, którzy oddali na mnie głos, jak i tym, którzy obdarzyli zaufaniem Arkadiusza Chęcińskiego. Nowemu prezydentowi życzę powodzenia, ponieważ Państwo i Sosnowiec na to zasługują. Na podsumowania jest jeszcze za wcześnie. Przyjdzie na nie czas, zatem do usłyszenia…

-napisał na facebooku Kazimierz Górski.

Według oficjalnych informacji, Arkadiusz Chęciński otrzymał 63,16% (29284) głosów, a Kazimierz Górski 36,84% (17081). Frekwencja wyniosła 27,5 proc.

Przypomnijmy, ze Platforma Obywatelska jest największym wygranym tegorocznych wyborów samorządowych w Sosnowcu. W Radzie Miejskiej PO ma 10 radnych, SLD 7, Niezależni 6, a PiS 5.  Aby zdobyć większość wystarczy min. 15 radnych. To oznacza, że PO w zasadzie może stworzyć koalicję z każdym. Rozmowy na ten temat mają się rozpocząć już dzisiaj.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress