Arkadiusz Chęciński wybrał pierwszego doradcę

2014-12-11

Zgodnie ze swoją wcześniejszą zapowiedzią prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński powołał doradce do spraw oświaty. Funkcję objęła Iwona Szumilas–Kasińska, która na nowe stanowisko została powołana 11 grudnia.

Ja od razu mówiłem, że oświatą będzie zajmowała się indywidualnie jedna osoba, a nie tak jak to było do tej pory, że mielimy zastępcę prezydenta, który miał wiele innych ważnych zadań do realizacji.

-komentuje swój wybór Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Jak mówi nowy doradca prezydenta Chęcińskiego, problemy z jakimi spotykają się placówki oświatowe nie są jej obce.

Znam praktyczne problemy z jakimi spotykają się dyrektorzy, nauczyciele oraz obsługa placówek oświatowych. Będę się spotykać ze wszystkimi środowiskami by jak najszybciej móc stworzyć warunki do wspólnego działania.

– powiedziała Iwona Szumilas–Kasińska, doradca prezydenta Sosnowca ds. oświaty.

Iwona Szumilas–Kasińska ma 51 lat, od 2007 roku sprawowała funkcję dyrektora Gimnazjum nr 16 w Sosnowcu, wcześniej przez 6 lat była wicedyrektorem szkoły. Pracę nauczyciela rozpoczęła w 1987 roku. Ukończyła Akademię Ekonomiczną w Katowicach oraz cztery kierunki studiów podyplomowych.

Wybór prezydenta Chęcińskiego spotkał się z dobrym przyjęciem ze strony związków zawodowych.

Dzisiaj w trakcie osobistego wręczania Pani doradcy umowy o pracę byli przedstawiciele związków zawodowych i wszyscy uznali, że jest to dobra kandydatura i mają nadzieje, że ta współpraca będzie bardzo dobra.

- zdradził prezydent Chęciński.

Zgodnie z obowiązującym przepisami prawa Iwona Szumilas – Kasińska zostając doradcą prezydenta ds. oświaty nie może równocześnie pełnić funkcji dyrektora szkoły. Od dzisiaj będzie zatem na bezpłatnym urlopie w swojej szkole.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress