Awans do 1/4 finału

2014-12-18

Dąbrowskie siatkarki przegrały rewanżowy mecz 1/8 finału pucharu CEV, ale mimo to awansowały do dalszych gier. Zdecydował o tym korzystny bilans setów.

Fot. Biuro Prasowe Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza, autor Dariusz Chećko

Po wygraniu pierwszego meczu, dąbrowiankom do awans potrzebowały zwycięstwa w dwóch setach. Plan ten wykonały podczas wyjazdowego spotkania z rumuńskim CS Volei Alba Blaj. Starcie rozstrzygnęło się w tie-breaku, który na swą korzyść zapisały siatkarki z Rumunii, jednak już po czterech partiach wiadomo było, że do 1/4 przejdą dąbrowianki. Na tym etapie zmierzą się z Galatasaray Stambuł.

Dzisiejsze spotkanie było bardzo dziwne i obfitowało w wiele zwrotów akcji. Główną bronią obu zespołów była zagrywka i to głównie dzięki niej udało się osiągać większą przewagę. Siatkarki MKS-u pokazały przy tym wielki charakter i wolę zwycięstwa, za którą zostały nagrodzone wygranymi dwoma setami i awansem do 1/4 finału Pucharu CEV. Tam czeka na nie Galatasaray Stambuł. 

- informuje Biuro Prasowe Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza.

W ekstraklasie, w sobotę MKS zagra na na wyjeździe z PGNiG Naftą Piła. Mecz rozpocznie się o 14:45 i będzie transmitowany przez Polsat Sport Extra.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress